Słoń z ZOO zmuszany do tańczenia przed turystami. Zwierzak jest przeraźliwie wychudzony

Słoń z ZOO zmuszany jest do tańczenia przed turystami. Zwierzak jest przeraźliwie wychudzony i nie ma żadnego wyjścia – musi spełniać oczekiwania swoich opiekunów. W innym przypadku zostałby zraniony. Wszyscy obecni są zadowoleni oprócz niego.

Słoń z ZOO zmuszany do tańczenia do tańczenia przed turystami

Miłośnicy zwierząt są zszokowani materiałem, który wypłynął do sieci. W końcu ciężko patrzy się na słonia w takiej roli.

Słoń z ZOO
UdostępnijŹródło: Moving Animals / facebook.com

Słoń jest mieszkańcem ZOO w Phuket (Tajlandia)

Młody słoń wykonuje polecenia swoich opiekunów – porusza się w rytm muzyki, kiwa głową oraz tupie swoimi nogami. Zwierzę nie ma wyjścia – jeżeli nie posłuchałoby trenerów, zostałoby zranione ostrym przedmiotem.

Słoń z ZOO
UdostępnijŹródło: Moving Animals / facebook.com

Cała sytuacja została sfilmowana

Śledczy, którzy sfilmowali przykre zdarzenie, widzieli także innego słonia, który był niejednokrotnie szturchany przez swojego trenera. Niektóre starsze zwierzaki były zmuszone do kołysania swoimi trąbami. Gdy jeden ze słoni chciał zejść z małego podium, trener natychmiast wciągnął go z powrotem na miejsce. Oczywiście wszystko robione jest siłą.

Filmik możesz obejrzeć poniżej:

Słoń z ZOO jest wyraźnie zaniedbany

Zwierzę jest wychudzone, przez co widać mu kości. To oznacza, że w ZOO nie otrzymuje nawet podstawowej opieki, której potrzebuje słoń.

Według doniesień zwierzęta z tego ZOO zmuszane są do wykonywania tańca trzy razy w ciągu dnia. Widać, że towarzyszy im ogromny stres i zdenerwowanie.

Słoń z ZOO
UdostępnijŹródło: Moving Animals / facebook.com

„Dzięki pieniądzom turystów cały ten biznes się napędza. Właściciele ZOO są w stanie utrzymać słonia, który spędzi całe swoje życie w niewoli. Zwierzak jest zmuszany do codziennych występów, a to jest dalekie od natury dzikich zwierząt. Przykro się patrzy na słonia w takiej roli. Nie wspominając już o tym, że jest wyraźnie zaniedbany.” – mówi Amy Jones z Moving Animals.

Od czasu pojawienia się filmiku w sieci, powstała petycja domagająca się zaprzestania działalności

Przerażające wideo wywołało u ludzie ogromne oburzenie. Od tego czasu powstała petycja domagająca się zaprzestania działalności. Podpisało ja już ponad 24 tysiące osób.

„Żaden słoń nie powinien żyć w takich warunkach. Musimy zrobić wszystko, aby uchronić zwierzaki przed tym strasznym losem.” – mówią obrońcy praw zwierząt.

Słoń z ZOO
UdostępnijŹródło: Moving Animals / facebook.com

Słonie to niezwykle inteligentne i empatyczne zwierzęta

Słonie odznaczają się bardzo dużym poziomem empatii i inteligencji. Te zwierzaki mają wysoko rozwinięte umiejętności społeczne. Słonie rozwijają się, gdy żyją wraz z innym przedstawicielami swojego gatunku. Te zwierzaki słyną ze swojej empatii i zawsze mogą na siebie wzajemnie liczyć.

W jaki sposób pomóc?

Aby oszczędzić tym zwierzakom cierpienia, pamiętaj, aby nigdy nie brać udziału w rozrywkach, do których wykorzystuje się zwierzęta. Mówiąc to, mam na myśli między innymi chodzenie do cyrku, ZOO czy też branie udziału w przejażdżkach na słoniach.

Mimo że oczami turysty takie sytuacje mogą wyglądać normalnie, za kulisami tego wszystkiego dzieją się okropne rzeczy. Cierpienie, ból, krew oraz trauma są w takich przypadkach na porządku dziennym.

Zobacz także: Słonica rodzi na środku safari

Fotografie: youtube.com, facebook.com