Kategorie PsyRasy psów

10 najsłodszych ras psów, które momentalnie ma się ochotę wycałować

Słodkie pieski zawsze potrafią poprawić nam humor. Nic dziwnego – już na sam ich widok rozpływa się serce! Większość ludzi całymi dniami mogłoby oglądać słodkie psy. Jeśli ty także, to lepiej się przygotuj! W tym miejscu znajdziesz najsłodsze psy, które od razu ma ochotę się wycałować. Przewiń poniżej, aby zobaczyć słodkie rasy psów, które rozczulą nawet największego twardziela!

Słodkie pieski – oto najsłodsze psy, które od razu chce się wycałować:

#1 Pomeranian (szpic miniaturowy)

Słodkie pieski, pies Boo
Źródło: buddyboowaggytails / instagram.com

Pomeranian to malutki piesek, który osiąga wagę około 3 kg. Jest to przyjazny i energiczny piesek o serdecznej naturze. Wygląd przedstawicieli tej rasy jest niezwykle uroczy!

Pies Boo to znany szpic miniaturowy, który został okrzyknięty najsłodszym psem świata. Jego profil na Facebooku obserwowało ponad 16 mln osób, a wszyscy uwielbiali oglądać jego urocze zdjęcia. Niestety psiak zmarł w zeszłym roku.

Zobacz także: Zmarł najsłodszy pies świata. Odszedł w wieku 12 lat

#2 Pudel toy

Pudel toy
Źródło: lifeofjinkee / instagram.com

Jest to najmniejsza ze wszystkich czterech odmian pudla. Jej przedstawiciele osiągają wagę około 3-4 kg. Prawda, że to bardzo słodkie pieski?

#3 Jamnik

Słodkie pieski, jamnik
Źródło: reddit.com

Urocze jamniczki zdobyły popularność na całym świecie. Ich charakterystyczną cechą jest wydłużone ciało oraz krótkie łapki, a niektórzy śmieją się nawet, że wyglądają jak parówki.

Jamniki dostępne są w trzech różnych odmianach: krótkowłosej, długowłosej oraz szorstkowłosej. Wszystkie są jednak równie słodkie!

#4 Chihuahua

Chihuahua
Źródło: pinterest.com

Chihuahua to najmniejsza rasa świata. To małe słodkie pieski, które praktycznie wszędzie można zabrać ze sobą. Osiągają wagę maksymalnie 3 kg. Rekordzistka ważyła jednak zaledwie 3 dag.

Zobacz także: Mimo swojego wieku waży zaledwie 3 dag. To najmniejszy pies świata!

#5 Corgi

Corgi
Źródło: leonardothecorgi / instagram.com

Corgi to bardzo słodkie psy, które zdobyły uznanie samej królowej Elżbiety II. Przedstawiciele rasy osiągają wagę maksymalnie 12 kg, a ich specyficzny wygląd sprawia, że nie sposób się w nich nie zakochać!

Zobacz także: 15 uroczych psiaków rasy corgi, które od razu skradną twoje serce

#6 Yorkshire terrier

Słodkie pieski, york
Źródło: yorkshire_lovers / instagram.com

Yorkshire terrier to jedna z najpopularniejszych ras psów w naszym kraju. Dzięki swojemu uroczemu wyglądowi małe yorki szybko zyskały całą rzeszę fanów. Te słodkie psy osiągają wagę maksymalnie 3,5 kg.

#7 Pinczer miniaturowy (ratlerek)

Ratlerki
Źródło: wasserschloss_prager_rattler / instagram.com

Pinczer miniaturowy znany również jako ratlerek to malutki piesek o sporym temperamencie. Pomimo słodkiego wyglądu i malutkiego rozmiaru on nie da sobie w kaszę dmuchać. Może być zadziorny nawet w stosunku bardzo dużych psów.

#8 Maltańczyk

Maltańczyk
Źródło: nimbus_cloud_dog / instagram.com

Maltańczyk to mały i słodki pies, który osiąga wagę maksymalnie 5 kg. Cechuje się piękną sierścią w kolorze śnieżnobiałym.

#9 Buldog francuski

Słodkie pieski, buldog francuski
Źródło: bellathebullie_ / instagram.com

Buldog francuski to uroczy piesek, na którego widok od razu rozpływa się serce. Ta rasa szybko zyskała sporą popularność na całym świecie.

#10 Pomsky

Pomsky
Źródło: normanthepomsky / instagram.com

Pomsky to słodka rasa, która powstała w wyniku skrzyżowania szpica miniaturowego z psem husky. Jej przedstawiciele osiągają wagę około 6-20 kg.