×

Oto prawdopodobnie najsłodszy gatunek kota na świecie. Swoim wyglądem podbija serca

Karakal to z pewnością jeden z najsłodszych, o ile nie najsłodszy koci gatunek na świecie. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym są widoczne na uszach pędzelki dodające uroku tym małym stworzeniom.

Wbrew pozorom to dzikie zwierzęta, które da się oswoić. W przeszłości robili to już starożytni Egipcjanie. Tak bardzo wielbili karakale, że uwieczniali je na swoich malowidłach, figurkach z brązu, a ich rzeźby były stawiane przy grobach faraonów.

Karakale żyją w Afryce, na Bliskim Wschodzie i subkontynencie indyjskim. Dorosłe koty mogą ważyć nawet 18 kg i biegać z prędkością do 80 km/h. Mało tego, są na tyle silne, że byłyby w stanie zabić dorosłego człowieka! Na szczęście małe karakale można z łatwością udomowić, dzięki czemu będą dla nas bezpieczne. W niektórych krajach może to być jednak nielegalne, dlatego lepiej to sprawdź zanim zdecydujesz się na takiego kociaka.

To właśnie w tych maleństwach kryje się całe piękno, które sprawia, że mnóstwo ludzi chce mieć taką pociechę w swoim domowym zaciszu.

Może Cię zainteresować