Kategorie Wideo

Dramatyczne chwile tuż przed domem. Ktoś próbował ukraść jego psa prosto z podwórka

Właściciel tego psa przeżył coś dramatycznego. Kiedy wyjrzał przez okno zauważył za ogrodzenim mężczyznę, który usiłował ukraść z terenu posesji psa! Cała ta szokująca sytuacja rozegrała się w Port Elizabeth w Południowej Afryce. Złodziej próbował unieść zwierzę, by przełożyć je nad płotem i w ten sposób wykraść. Jednak właściciel w porę zareagował (pragnie pozostać anonimowy).

Po wszystkim mężczyzna zabrał psa do weterynarza, by sprawdzić, czy nic mu nie jest

Całe szczęście właściciel zareagował na czas. Udało mu się dobiec do bramy i skonfrontować ze złodziejem, który usilnie twierdził, że pies jest jego i chce go odzyskać. Jednak właściciel nie ustępował. Zadzwonił na policję, ale gdy rozmawiał przez telefon, złodziej ponownie szarpał psa, chcąc go zabrać.

Właściciel rzucił się, chcąc obronić pitbulla

Pitbulle są często kradzione. Dostajemy wiele zgłoszeń na ten temat. Złodzieje wykorzystują je później do nielegalnych hodowli bądź jako psy do walk. Mam tylko jedną radę dla właścicieli, aby odpowiednio zadbali o otoczenie wokół swojej posesji. Prawda jest jednak taka, że jeżeli złodziej będzie chciał, to i tak ukradnie psa będącego na podwórku. Wystarczy, że trafi na odpowiedni moment… Zatem apeluję do wszystkich o ostrożność.

Całe szczęście, że właściciel znajdował się akurat w domu i na czas zdążył wybiec. Zapewne sami widzieliście na wideo, że tak naprawdę wystarczyła jeszcze chwila, a pitbull znalazłby się poza ogrodzeniem. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych pupili.