Kategorie Ocalone

Tuż przed porzuceniem właściciel skleił jej oczy klejem, by nigdy nie wróciła do domu

To bolesne, kiedy właściciel porzuca swojego pupila. Tak naprawdę żaden powód nie jest usprawiedliwieniem. Takich rzeczy się po prostu nie robi. Decydując się na posiadanie zwierzęcia, bierzemy za nie pełną odpowiedzialność. W tych trudnych jak i w tych dobrych momentach. Pomyśl tylko, co musi czuć porzucony pies?

Z całą pewnością nie jest mu łatwo. Nie wie przecież, co się dzieje. Jedyne czego pragnie, to znów znaleźć się w swoim domu. Panicznie zaczyna węszyć i ma nadzieję odnaleźć drogę do swojego pana. Tak podpowiada mu instynkt, więc za nim podąża. Jednak niektórzy właściciele są w stanie posunąć się naprawdę daleko, by być pewnym, że pies nigdy już nie wróci.

Zakleił mu oczy

Bezdusznych ludzi nie brakuje. Starszy pies z zaklejonymi oczami został porzucony w pobliżu Barrancabermeja w Kolumbii. Na szczęście po niedługim czasie znalazł go pewien mężczyzna. Carlos wiedział, że sunia jest w opłakanym stanie i każda minuta może mieć dla niej znaczenie. Nie mogła otworzyć oczu, które zdawały się być sklejone. Nie wahając się, zabrał ją do weterynarza.

Dobrą wiadomością było to, że weterynarze byli w stanie usunąć klej, ale ze względu na wrażliwą okolice (oczy) wymagało to czasu. Całość zajęła aż trzy dni. Pies również nabawił się infekcji jednego oka.

Weterynarze z powodzeniem usunęli klej, przywracając wzrok psa. Jednak potrzeba było czasu, by wyleczyć go z infekcji. Ale możecie być spokojni, antybiotyki przynoszą oczekiwane efekty.

Szczęśliwe zakończenie

Na sunię czeka już nawet nowy dom. Kiedy poczuje się lepiej, trafi do Carlosa, mężczyzny, który ją uratował. Po tak przykrych doznaniach czworonóg potrzebuje miejsca pełnego miłości i w którym przede wszystkim będzie czuł się bezpieczny. Jestem pewna, że Carlos zapewni jej dom aż do śmierci.

Tagi