Kategorie PsyZdrowie

SIMPARICA na kleszcze – działanie, skutki uboczne, opinie

Simparica to tabletki na kleszcze, które całkiem niedawno pojawiły się na rynku. Czy ten środek jest bezpieczny dla zwierząt? Przewiń poniżej, aby poznać działanie, skutki uboczne tabletek, a także opinie na ich temat.

Zobacz także: KLESZCZ U PSA – wszystko, co warto wiedzieć o uporczywych pasożytach

Simparica na kleszcze

Siparica to tabletki do rozgryzania i żucia, które chronią psy przed uporczywymi kleszczami. Mogą być podawane z jedzeniem lub bez niego.

Simparica
Źródło: dietvet.com

Simparica skład

Substancja czynna: sarolaner

Substancje pomocnicze: Hypromelozy octanobursztynian, Laktoza jednowodna, Karboksymetyloskrobia sodowa, Krzemionka koloidalna bezwodna, Magnezu stearynian, Skrobia kukurydziana, Sacharoza, Glukoza, Proszek liofilizowanej wątroby wieprzowej, Hydrolizowane białko roślinne, Żelatyna typu A, Zarodki pszenicy, Wapnia wodorofosforan bezwodny.

Simparica
Źródło: 1-day.co.nz

Simparica dla psa

Lek jest przeznaczony dla czworonogów ważących minimum 1,3 kg oraz w wieku minimum 6 miesięcy.

W zależności od wagi psa weterynarz dobierze tabletkę o odpowiedniej zawartości substancji czynnej. Pies powinien otrzymać zalecaną dawkę 2-4 mg substancji czynnej na jeden kilogram masy ciała.

Simparica dla kota

Tabletki nie są przeznaczone dla kotów.

Kleszcz u psa
Źródło: bbc.co.uk

Simparica działanie

W przeciwieństwie do innych tabletek Simparica ma nie tylko zabijać kleszcze i pchły, ale również je odstraszać.

Produkt wykazuje działanie bójcze wobec kleszczy i pcheł przez okres minimum 5 tygodni od podania. Gdy pchły oraz kleszcze znajdą się na zwierzęciu i zaczną na nim pasożytować, będą miały kontakt z substancją czynną, które je zabije. Niestety nie ma 100-procentowej pewności, że pies nie zostanie zarażony chorobą przenoszoną przez pasożyty.

Simparica działanie uboczne

Nie stwierdzono skutków ubocznych po leku Simparica. Pamiętaj jedna, że tabletek nie wolno podawać psom, które są uczulone na substancję czynną leku lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie wolno również podawać większej dawki niż ta zalecana!

Pies

Simparica opinie

Simparica to tabletki, które pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Mają jednak dobre opinie wśród weterynarzy oraz właścicieli psów. Są skuteczne i znacznie bezpieczniejsze niż tabletki konkurencyjne. Oto opinie właścicieli, którzy podają swoim czworonogom Simparicę:

„Póki co podałem psu drugą tabletkę i wszystko jest okej. Zero kleszczy i chorób. Na razie planuje stosować te tabletki. Działają dłużej i szybciej niż inne”

„Często wyjeżdżam na weekendy na Podlasie, a tam jest zatrzęsienie kleszczy. Po tych tabletkach z psiakiem wszystko jest okej”

„Jak na razie testujemy produkt. Co prawda nie minęło dużo czasu od podania, ale nasz pies czuje się dobrze”

Inne metody na kleszcze

Oprócz tabletek na kleszcze dostępne są również specjalne obroże oraz krople. Najlepiej będzie jeśli wraz z weterynarzem dobierzesz najlepsze zabezpieczenie dla twojego zwierzaka.

Zobacz także: Domowe sposoby na kleszcze, których warto wypróbować