Kategorie OcalonePsy

Simon Cowell uratował ponad 200 psów z farmy psiego mięsa. Ocalił je przed okrutną śmiercią

Simon Cowell to popularny łowca talentów, który zasłynął z bycia jurorem w Mam Talent oraz X-Factor. Mężczyzna znany jest z ciętego języka oraz brutalnej krytyki, przez co niektórzy sądzą, że jest surowy. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że Simon jest wielkim miłośnikiem psów i od wielu lat wspiera organizację Humane Society International. W ostatnim czasie mężczyzna przyczynił się do uratowania ponad 200 czworonogów!

Simon Cowell
Źródło: Simon Cowell / facebook.com

Simon Cowell – miłośnik psów

Juror Mam Talent jest ogromnym miłośnikiem psów i wcale się tego nie wstydzi. Simon jest szczęśliwym posiadaczem czterech czworonogów – Squiddly, Diddly, Freddie oraz Daisy. Suczka o imieniu Daisy dopiero niedawno dołączyła do rodziny – została uratowana przez Cowella z Barbadosu.

Psy Simona Cowella
Źródło: Simon Cowell / facebook.com

Uratowanie ponad 200 psów przed śmiercią

Simon Cowell od wielu lat wspiera organizację Humane Society International. W ostatnim czasie członkowie organizacji ogłosili, że Cowell przekazał datek w wysokości 25 tysięcy funtów, aby zamknąć jedną z farm psiego mięsa w Korei Południowej. Dzięki tej kwocie Simon przyczynił się do uratowania ponad 200 czworonogów przed śmiercią.

Simon Cowell
Źródło: Simon Cowell Online / facebook.com

Zupełnie nowe życie

Większość psów uratowanych z tej farmy pojedzie do schroniska HSI w Kanadzie. Ich niewielka liczba trafi również do Wielkiej Brytanii, Holandii i Stanów Zjednoczonych. Tam czworonogi otrzymają odpowiednią opiekę, a gdy będą na to gotowe, wszystkie zostaną oddane do adopcji. Każdego z tych psów czeka zupełnie nowe życie!

„Te biedne pieski wcześniej żyły w ogromnym strachu. Teraz w końcu zobaczą, co to jest miłość. Będą spać w ciepłych posłaniach i pierwszy raz w życiu zostaną przytulone” – powiedziała Claire Bass z HSI.

Simon Cowell
Źródło: Simon Cowell / facebook.com

Przemysł psiego mięsa w Korei Południowej

Podczas gdy przemysł psiego mięsa cieszy się w Korei Południowej coraz mniejszą popularnością, to wciąż istnieją tam tysiące gospodarstw, które zajmują się ubojem psów. W takich miejscach rocznie hoduje się około 2,5 miliona czworonogów, które zostają zabijane na mięso.

Humane Society International cały czas walczy z tym okrutnym biznesem – członkom organizacji udało się już zamknąć 12 gospodarstw, dzięki czemu uratowano ponad 1400 zwierząt przed okrutną śmiercią.

„Wielu właścicieli takich gospodarstw chce uwolnić się od tego ginącego przemysłu. Staramy się im pomagać oraz przekonywać ich do bardziej humanitarnego wykorzystania własnych ziem – np. do uprawy roślin czy też grzybów.

Mamy nadzieję, że koreański rząd raz na zawsze pomoże położyć kres tej branży” – mówią członkowie Humane Society International.

Pies
Źródło: Humane Society International / facebook.com

Simon – dziękujemy za twoją pomoc!

To wspaniałe, gdy ktoś wykorzystuję własną sławę do ratowania bezbronnych stworzeń. Świat zdecydowanie potrzebuje więcej ludzi takich jak Simon. Dziękujemy – jesteś wielki!

Simon Cowell
Źródło: Simon Cowell / facebook.com