×

Siedziała w kącie niczym posąg. Pod futrem skrywała straszliwą tajemnicę

W posiadłości w Harbin w Chinach znajduje się prawie 2000 uratowanych psów. Kobieta mieszkająca w tym domu pomaga bezdomnym czworonogom oraz tym, które miały skończyć w rzeźni. Posiadłość regularnie odwiedzają pracownicy organizacji Harbin SHS i biorą pod swoje skrzydła zwierzaki w najgorszym stanie. Ratownicy od razu zauważyli, że suczka o imieniu Harriet różniła się od innych futrzaków. Kiedy wszystkie czworonogi biegały i bawiły się, Harriet siedziała w kącie niczym posąg. Jej futro było brudne, a ona wyglądała na słabą i smutną.

Harbin SHS

Harbin SHS

Ratownicy postanowili pomóc Harriet

Harbin SHS

Harbin SHS

Gdy odwiedziliśmy ten dom, w odległym zakątku zauważyliśmy suczkę rasy husky, która wyglądała na bardzo przestraszoną. Podeszłam do niej, a ona nawet się nie ruszyła. Nie mieliśmy pojęcia, skąd pochodzi. Nie wyglądała najlepiej. – mówi Rachel Hinman, wolontariuszka w Harbin SHS.

Harriet była bardzo zaniedbana

Gdy Rachel i pozostali ratownicy podeszli do suczki zauważyli, że jest bardzo zaniedbana. Jej grube futro było pokryte kałem, a pod nim kryła się sama skóra i kości. Suczka była naprawdę mała i wyglądała jak miniaturka husky.

Harbin SHS

Harbin SHS

Nadszedł czas, by zabrać czworonoga do weterynarza

Ratownicy wzięli Harriet do samochodu, a ona zdała sobie sprawę, że jest bezpieczna. Usiadła na kolanach Rachel i nawet nie drgnęła.

Patrząc na jej rozmiar myśleliśmy, że na pewno była szczeniakiem. Gdy weterynarz sprawdził jej zęby, oszacował, że ma prawdopodobnie około 8 miesięcy. Duży poziom niedożywienia musiał wpłynąć na jej wzrost. – opowiada Rachel.

Harbin SHS

Harbin SHS

Suczka otrzymała potrzebną pomoc

Poza niedożywieniem i złym stanem futra, Harriet nie doskwierały żadne poważne problemy zdrowotne. Zespół ostrożnie zgolił jej splątane futro, wykąpał ją, a następnie przeniósł do centrum ratunkowego, gdzie suczka miała w pełni dojść do zdrowia i odzyskać swoje siły.

Harbin SHS

Harbin SHS

„Cały czas była bardzo cichutka i posłuszna. Zajęło nam dużo czasu, aby zgolić całe jej futro, ale ona cały czas cierpliwie siedziała i ani razu nawet nie warknęła. To naprawdę mnie wzruszyło. Przeszła tak wiele, a wciąż była taka słodka i kochana.” – powiedziała Rachel.

Harbin SHS

Harbin SHS

W miarę upływu tygodni Harriet stawała się coraz zdrowsza

Dzięki szczególnej uwadze, trosce i miłości stała się też odważniejsza. W końcu przestała się bać. Suczka była gotowa na podróż swojego życia.

Suczka znalazła nowy dom

Mieszkająca w Kanadzie Rosee Vallee zobaczyła zdjęcie Harriet w Internecie i od razu wiedziała, że musi ją adoptować. Pod koniec lipca Harriet poleciała z wolontariuszką do San Francisco, gdzie po raz pierwszy spotkała swoją nową mamę.

Rosee Vallee

Rosee Vallee

„Gdy ją zobaczyłam, natychmiast wiedziałam, że będzie dla mnie wspaniałą towarzyszką. Na zdjęciu wyglądała tak smutno, a jedyne, co chciałam zrobić, to sprawić, że będzie szczęśliwa. Odkąd ją adoptowałam, zrobiłyśmy już tak wiele razem. Odwiedziłyśmy nawet Jezioro Louise w Kanadzie. Harriet jest moją księżniczką. Ona uwielbia każdego, kogo pozna.” – mówi Rosee Vallee, nowa właścicielka suczki.

Rosee Vallee

Rosee Vallee

Wspaniałe zakończenie

W swoim domu w Kanadzie Harriet ma trzy psie siostry, z których jedna z nich również została uratowana przez organizację Harbin SHS. W ciągu kilku miesięcy Harriet przeszła od zaniedbanego czworonoga do kochanego i ważnego członka rodziny – wszystko za sprawą przemiłych ludzi.

Rosee Vallee

Rosee Vallee

Każdy pies zasługuje na drugą szansę!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować