Kategorie Koty

Selkirk Rex – świat dosłownie oszalał na punkcie tych kotów!

Selkirk Rex to wyjątkowa rasa kota o pokręconej i kudłatej sierści. Niektórzy twierdzą, że przypomina ona sierść owcy. Wyjątkowa rasa coraz bardziej zyskuje na popularności, a świat dosłownie oszalał na jej punkcie. Cóż, nie ma w tym nic dziwnego – te futrzaki są po prostu cudowne. Prawdę mówiąc trudno jest im się oprzeć. Czas więc dowiedzieć się nieco więcej na ich temat!

Koty Selkirk Rex
Źródło: gina_and_gepetto / instagram.com

Selkirk Rex – koty z wyjątkową sierścią

Koty Selkirk Rex powstały w Stanach Zjednoczonych w 1987 roku. Od pozostałych futrzaków odróżniają się wyjątkową, kręconą sierścią.

Kocięta tej rasy rodzą się już ze skręconym włosem, ale odpowiedni wygląd uzyskują dopiero w wieku około 8 miesięcy. Umaszczenie może przybierać różne barwy, a oczy zawsze muszą współgrać z kolorem futra. Te koty osiągają wagą około 4-5 kg.

Selkirk Rex
Źródło: gina_and_gepetto / instagram.com

Selkirk Rex charakter

Są to spokojne, przyjazne, łagodne i uczuciowe koty, które bardzo silnie przywiązują się do człowieka. Uwielbiają przebywać w jego towarzystwie. Są to futrzaki idealne dla kanapowców – przedstawiciele tej rasy potrafią całymi godzinami leżeć na kolanach swojego opiekuna. Dobrze dogadują się zarówno z dziećmi jak i innymi zwierzętami.

Selkirk Rex

Selkirk Rex zdrowie

Jest to zdrowa i odporna rasa, nieobciążona chorobami genetycznymi. Długość życia tych kotów wynosi około 15-18 lat.

Selkirk Rex

Selkirk Rex pielęgnacja

Wbrew pozorom pielęgnacja tych kotów wcale nie jest trudna. Przedstawiciela rasy wystarczy raz na tydzień czesać. Można również co jakiś czas poddać go kąpieli.

Niektórzy opiekunowie raz na jakiś czas przemywają również tym kotom oczy oraz uszy – pamiętaj jednak, aby nie robić tego zbyt często, ponieważ mogłoby to doprowadzić do infekcji.

Zobacz także: 20 ciekawych faktów o kotach, których wcześniej raczej nie znałeś

Selkirk Rex

Selkirk Rex cena

Cena tego kota wynosi około 2500 – 5000 zł. Nie daj się skusić zbyt niską kwotą zakupu, ponieważ nie świadczy to o niczym dobrym.

Myślisz o przygarnięciu przedstawiciela rasy? Najpierw upewnij się, że jesteś w stanie spełnić wszystkie jego potrzeby. Jeśli tak, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Pamiętaj, że mały kotek może być ci wydany najwcześniej w wieku 8 tygodni. Jeśli jest inaczej, to najprawdopodobniej masz do czynienia z nieprofesjonalną hodowlą. Tacy sprzedawcy często zbyt wcześnie rozdzielają maluchy od swoich mam, aby zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

Zobacz także: 14 najdroższych ras kotów na świecie. Wyglądają majestatycznie!

Selkirk Rex

Selkirk Rex do adopcji

Czasami zdarza się, że te koty są dostępne do adopcji. Koniecznie popytaj w schroniskach oraz fundacjach – być może któryś z nich czeka właśnie na twoją miłość?

Zobacz także: Robi zdjęcia niewidomym kotom, by pokazać, że one również zasługują na miłość i prawdziwy dom

 

Tagi