Kategorie Newsy

Ogromny sukces miłośników zwierząt. Popularny produkt w końcu wycofany z drogerii

Sklep Sephora ugiął się pod naciskami klientów i wycofuje że sprzedaży naturalne rzęsy z norek. Ta wiadomość to ogromny sukces organizacji PETA oraz miłośników zwierząt.

Ogromny sukces miłośników zwierząt. Popularny produkt w końcu wycofany z drogerii

PETA i miłośnicy zwierząt przyczyną zmian w Sephorze

Organizacja PETA od wielu lat walczy o wolność i prawa zwierząt. Działania podejmuje na różnych polach dotyczących różnych kwestii i trzeba przyznać, że bardzo często są one skuteczne, dzięki czemu losy zwierząt zmieniają się na lepsze.

Tym razem PETA skupiła się na makabrycznym procederze pozyskiwania włosia od norek na sztuczne rzęsy. Mimo że hodowcy przekonywali, że nie na wszystkich firmach dochodzi do okrucieństwa wobec zwierząt, pracownicy organizacji nie dawali wiary ich słowom.

Ogromny sukces miłośników zwierząt. Popularny produkt w końcu wycofany z drogerii

Dlatego powstał wstrząsający filmik pokazujący, skąd biorą się sprzedawane w sklepach rzęsy, który obnażył kulisy tego biznesu. Pracownicy PETA nagrali życie norek mieszkających na fermie i było to tak szokujące, że klienci zaczęli wysyłać maile do drogerii Sephora z prośbami o wycofanie tak pozyskiwanych rzęs ze sprzedaży.

Po tym jak zarząd otrzymał ponad ćwierć miliona maili, podjęto decyzję o wycofaniu rzęs pochodzących z ferm norek:

„Poinformowaliśmy władze PETA, że już na początku tego roku zdecydowaliśmy o rozpoczęciu procesu wycofywania produktów z norek z naszego asortymentu. Najwyżej cenimy sobie zaufanie naszych klientów i chcemy wspierać dostawców, którzy nam to gwarantują” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Brawo! Oby więcej takich decyzji!

Tagi