×

Rybka nie mogła pływać, dlatego nikt nie chciał jej kupić. Wtedy właściciel wpadł na genialny pomysł

Malutka rybka, o której będzie ta historia, szturmem podbiła serca internautów na całym świecie. Wszystko z powodu jej przypadłości i tego, jak pewnemu człowiekowi udało się jej pomóc.

Różniła się od reszty

Ta śliczna złota rybka niestety nie mogła pływać, jak pozostałe w sklepie. Cierpiała na bardzo poważną chorobę zwaną Zespołem Pęcherza Pławnego. Spokojnie czekała sobie na nowego właściciela w Aquarium Designs w San Antonio. Niestety, za każdym razem, kiedy tylko pojawiał się nowy klient, rybka, która miała problemy z pływaniem, była przez niego pomijana.

Nie potrafiła utrzymać pozycji pionowej

Przez to, że przekręcała się na bok lub całkowicie odwrotnie, zniechęcała do siebie ludzi. Jednak, jak twierdzi sam dyrektor ośrodka, była bardzo wytrwała i nie poddawała się.

Ona była taka twarda. Nie zrezygnowała. Wiedziałem, że muszę coś zrobić, że muszę jej pomóc.

Derek Burnett postanowił, że sam zaopiekuje się tą biedną, maleńką rybką. Dużo czytał na temat przypadłości tego maluszka, próbował wielu sposobów, niestety na marne. Nic nie przynosiło rezultatów.

To wtedy przyszedł mu do głowy wspaniały pomysł!

Skoro rybka nie może pływać sama, to dlaczego by jej w tym nie pomóc? Niepełnosprawni ludzie poruszają się na wózkach, dlatego może warto spróbować czegoś podobnego u niej.

Skonstruował coś w rodzaju wózka inwalidzkiego, tyle że dla ryb. W swoim projekcie użył różnych rzeczy, które znalazł w sklepie – od maleńkich rurek, po kawałki styropianu.

Metodą prób i błędów – w końcu się udało!

Przyjaciel Derek’a opublikował zdjęcia rybki na „wózku inwalidzkim” na jednym z portali społecznościowych. Zdobyła taką liczbę polubień oraz udostępnień, że zainteresowały się nią nawet czołowe stacje telewizyjne w USA.

Mała rybka oprócz tego, że stała się sławna, w końcu mogła pływać prawie tak, jak reszta!

Od swojej pierwszej wersji wózek został jeszcze odrobinę ulepszony. Teraz Derek zastanawia się nad nazwą dla niego.

Może Cię zainteresować