Kategorie PsyWzruszające

Podarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszenia

Setki tysięcy ludzi nie ma domu i żyje na ulicach. Wiele z nich posiada psy. Zwierzęta te pomagają przejść swoim właścicielom przez ciężkie czasy. Właśnie dlatego grupa ratunkowa RSCPA postanowiła podarować specjalny prezent świąteczny dla czworonogów, które wraz ze swoimi właścicielami mieszkają na ulicy.

Podarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszenia

Wolontariusze z RSPCA wędrują po ulicach i szukają osób bezdomnych posiadających psy. Następnie wręczają czworonogom specjalne wodoodporne płaszcze, które umożliwiają utrzymanie ciepła ciała przez całą zimę. W wielu regionach temperatury spadły poniżej 10 stopni, a RSPCA ma nadzieję, że te płaszcze zapewnią psom zdrowie i bezpieczeństwo.

„Wiele bezdomnych powiedziało nam, że kochają swoje psy do granic możliwości i nie wyobrażają sobie bez nich swojego życia. Chociaż nie możemy pomóc wszystkim z nich, chcieliśmy zrobić coś, co pomoże im przetrwać zimę.” – mówi Amy Quirk z RSCPA.

Podarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszeniaPodarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszeniaPodarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszenia

Zarówno właściciele jak i psy były niezwykle wdzięczne wolontariuszom.

Podarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszeniaPodarowali psom bezdomnych niezwykły prezent. Nikt nie mógł ukryć wzruszenia

„Mój pies jest moim uchem, moim ramieniem. Jest moim najlepszym przyjacielem. Jest moją ochroną, jest dla mnie wszystkim.” – przyznał jeden z bezdomnych.

Poniżej zobaczysz cały film z akcji.

Dog Coats for Homeless People | RSPCA

This winter over 300,000 people in Britain will be homeless. For many, their dog is their lifeline.Our inspectors have been out sharing a little #KindnessAtChristmas, making sure these canine companions have coats to keep them warm and snug. ?

Publiée par RSPCA (England & Wales) sur Lundi 18 décembre 2017

Fotografie: facebook.com