×

Rodzina porzuciła go na parkingu. „Gdy po niego przyszliśmy, nie chciał przestać nas przytulać”

Pies o imieniu Clarence ma w swoim życiu jedną, ważną zasadę: „Traktuj innych w sposób, w jakim sam chciałbyś być traktowany”. Dla tego 4-letniego czworonoga oznacza to przytulanie się do każdego, kogo tylko spotka i trzymanie swoich opiekunów tak blisko, aby tylko nigdy go nie opuścili.

Źródło: Cat Suzuki

Bo razem jest raźniej

Clarence nigdy nie znał domowych wygód. Całe swoje życie spędził na zewnątrz, na rodzinnym podwórku, aż pewnego dnia jego właściciele opuścili go na parkingu supermarketu i jak gdyby nigdy nic odjechali. To właśnie tam poznał dwa inne porzucone psy – owczarka niemieckiego i mieszankę chihuahua. Clarence zaczął wszędzie za nimi podążać.

Źródło: Cat Suzuki

Uratowany przed eutanazją

Kontrola zwierząt w końcu schwytała Clarence’a i jego przyjaciół, a następnie skontaktowała się z jego właścicielem. On jednak wcale nie zamierzał przyjąć psiaka z powrotem, a więc umieszczono go na liście eutanazji. Na szczęście organizacja Hounds In Pounds wkroczyła w samą porę i uratowała Clarence’a i jego kumpli.

Chociaż Clarence miał trudny start w życiu, to wcale nie żywił urazy do ludzi. Cały czas był pełen miłości! Jest słodki, delikatny i bardzo wdzięczny, że w końcu jest bezpieczny. Nie możemy się powstrzymać od wtulania się w złote futerko Clarence’a, które przypomina nam słońce, podobnie jak jego osobowość. Jest jasny, ciepły i niesie światło tym, którzy go znają. – napisała organizacja Hounds In Pounds na Facebooku.

Źródło: Cat Suzuki

Clarence dogaduje się ze wszystkimi, których spotyka, w tym z innymi psami, kotami oraz dziećmi

On jest aniołem – dosłownie. – powiedziała  Cat Suzuki, założycielka Hounds In Pounds.

W najbliższych dniach Clarence wyruszy z Georgii do New Jersey, aby rozpocząć poszukiwania swojego wiecznego domu. A jego ratownicy nie mają wątpliwości, że ten słodki chłopiec sprawi ogromną radość rodzinie, która będzie miała szczęście go adoptować.

Źródło: Hounds in Pounds / facebook.com

Świetnie odnalazłby się w domu z ludźmi, którzy większość czasu byliby przy nim, ponieważ on bardzo szybko się przywiązuje. Jest dość leniwy, więc będzie doskonałym partnerem do przytulania na kanapie. – dodała Cat Suzuki.

Clarence już nie może się doczekać, aby mocno przytulić swoją nową rodzinę!

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować