×

Do sieci trafił film z psem po zażyciu narkotyków. Został udostępniony ponad 75 tysięcy razy

Medyczna marihuana zyskała uznanie jako lek na ból oraz lęk u ludzi. Należy jednak pamiętać, że zła dawka może doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Marihuana z pewnością nie jest jednak zdrową przekąską dla zwierząt domowych. W najgorszym przypadku zwierzę, które spożywa marihuanę może cierpieć z powodu objawów depresji, nieskoordynowanych ruchów, letargu, a nawet śpiączki i drgawek. Właśnie dlatego film opublikowany niedawno w mediach społecznościowych jest tak niepokojący.

3-letnia suczka znalazła w trawie marihuanę i zjadła ją

Seth Mersing to 18-latek mieszkający w Teksasie. Nastolatek nagrał swoją 3-letnią suczkę Ritę po zjedzeniu jadalnej marihuany. Wideo jest bardzo niepokojące. Zostało udostępnione już ponad 75 000 razy.

https://twitter.com/seth_2018/status/1024160945969475584

 

Rita znalazła marihuanę podczas spaceru w parku

Właściciel suczki na początku nie zauważył, co znalazła Rita. Dopiero pół godziny później zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać, co doprowadziło Setha do niepokoju. W nocy suczka straciła przytomność kilka razy.

Seth i jego rodzice zabrali czworonoga do weterynarza

Lekarz wykonał testy, co potwierdziło obecność THC w organizmie suczki. Rita była pod wpływem dużej ilości marihuany.

„Ona jest bardzo malutka. Najmniejsza ilość marihuany mogła jej bardzo zaszkodzić.”

https://twitter.com/seth_2018/status/1024364618926510080

 

Rita otrzymała odpowiednią pomoc

Suczka spędziła całą noc u weterynarza. Przez cały czas była podłączona do strumienia soli fizjologicznej, który wypłukiwał THC z jej organizmu.

 

Na szczęście suczka doszła do siebie

Na całe szczęście, Rita po czasie doszła do siebie i nie doskwierały jej żadne inne długoterminowe skutki zażycia THC. Filmik z Ritą po zażyciu marihuany został udostępniony prawie 75 000 razy od czasu opublikowania. Każdy właściciel powinien zdawać sobie sprawę z zagrożenia, jakie może czyhać na nasze zwierzaki.

https://twitter.com/JuJu2Tight/status/1024831729410826240

 

Marihuana w dużych dawkach może być trucizną dla psów

„Nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, jak marihuana wpłynie na zwierzaka. Wszystko zależy od różnych czynników, między innymi od wagi zwierzęcia. Masa ciała odgrywa istotną rolę w sposobie działania konopi indyjskich. Jeśli podamy psom o różnej wadzę tę samą dawkę marihuany, to ten mniejszy pies zareaguje inaczej niż większy czworonóg.”

Efekty działania marihuany można zaobserwować u zwierząt domowych w ciągu godziny

W opisanym przypadku mała Rita zaczęła wykazywać te objawy trochę wcześniej. Jeśli podejrzewasz, że twoje zwierzę spożyło marihuanę, najlepszym sposobem działania jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem weterynarii. Nie zwlekaj, ponieważ twojemu czworonogowi może zagrażać niebezpieczeństwo.

Uważajmy na nasze zwierzęta

Pamiętaj, że psy nie wiedzą, co znajdują w trawie, jednak chętnie to zjedzą. One nie mają pojęcia, że znalezionych przez nich skarb może być dla nich niebezpieczny. Właśnie dlatego podczas spacerów zawsze miej oczy dookoła głowy! W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować