×

Rekord Guinnessa pobity. Oto Bobi – najstarszy pies w historii!

Rekord najstarszego psa według Księgi Rekordów Guinnessa pobity! Nowym rekordzistą został Bobi – pies z Portugalii, który obecnie osiągnął wiek 30 lat! To niesamowite jak na czworonoga! Zaskakujące jest to, że psy rasy rafeiro de alentejo, której przedstawicielem jest nowy rekordzista, zazwyczaj żyją między 12 a 14 lat! Gratulujemy pięknego wieku i rekordu!

Pies z Portugalii nowym rekordzistą!

W ostatnim czasie 30-letni portugalski futrzak został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najstarszego psa na świecie. Pobił tym samym rekord. Bobi, bo tak nazywa się nowy rekordzista, należy do rasy rafeiro do alentejo i 1 lutego 2023r. skończył 30 lat! To niesamowite, szczególnie, że przedstawiciele tej rasy zwykle osiągają wiek od 12 do 14 lat.

Poprzednim rekordzistą był australijski bluey, który zmarł w 1939 roku w wieku 29 lat i pięciu miesięcy. Bobi pokonał go już o prawie pół roku!

pies
Źródło: GUINNESS WORLD RECORDS / guinnessworldrecords.com

Wiek psa potwierdziła baza danych zwierząt portugalskiego rządu. Zarządza nią Krajowy Związek Lekarzy Weterynarii, zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa. Dlatego nie ma mowy, że mogło dojść do pomyłki! Osiągnięcie takiego wieku jest czymś niesamowitym dla psa!

Historia Bobi’ego zaskakuje, gdyż jako szczeniak prawie został uśpiony. Udało mu się jednak uciec przed smutnym losem.

Pies był w złym stanie zdrowia

Jednak to nie jedyna traumatyczna historia w życiu psa. W 2018 r. Bobi trafił do kliniki po nagłej zapaści z powodu trudności w oddychaniu, a jego opiekun wspomniał, że mimo tej sytuacji pies cieszył się całe życie dobrym zdrowiem. I swoją długowieczność może mieć we krwi, ponieważ mama psa przeżyła 18 lat! To również dużo jak na psa.
Czas odcisnął już swoje piętno na Bobim, który ma teraz problemy z chodzeniem i pogarsza mu się wzrok. Jednak starość dotyka każdego z nas i nie da się od niej uciec.
Właściciel dodaje, że Bobi jest dla niego psem jedynym w swoim rodzaju. Gratulujemy osiągnięcia takiego wyniku i życzymy kolejnych szczęśliwych lat!

Może Cię zainteresować