Kategorie DzikieZwierzaki

W pobliżu popularnej plaży zauważono gigantycznego żarłacza białego

Na popularnej Plaży Bondi ogłoszono alarm, ponieważ w wodzie zauważono ogromnego żarłacza białego. Drapieżnik był gigantycznych rozmiarów – jego długość oceniono na około 3 metry.

Stan alarmowy na popularnej plaży

Malownicza Plaża Bondi jest jedną z najsłynniejszych w całej Australii. Niezmiennie piętrzące się fale przyciągają miłośników surfowania, a w pobliskim, wychodzącym na ocean basenie Icebergs mieszkańcy zażywają kąpieli przez cały rok. Plażowicze zostali jednak zaalarmowani o zagrożeniu związanym z rekinem. Raport opublikowano we wtorek po tym, jak o godzinie 11:09 trzymetrowy drapieżnik został zauważony w Zatoce Mackenzies, tuż na południe od Plaży Bondi.

W pobliżu popularnej plaży zauważono gigantycznego żarłacza białego
Źródło: facebook.com

Instalacja specjalnych linek bębnowych

Sytuacja ta ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak 35-letni Brytyjczyk, Simon Nellist, został zaatakowany przez trzymetrowego żarłacza białego w Buchan Point. Do zdarzenia doszło 16 lutego. Niestety, mężczyzna nie przeżył.

Świadkami ataku byli rybacy, którzy od razu zaalarmowali o wszystkim władze. Rozpoczęto poszukiwana, a ciało Brytyjczyka znaleziono w wodzie godzinę później.

W związku z tym DPI zainstalowało 15 linek bębnowych wzdłuż wybrzeża od Plaży Little Bay do Plaży Bondi. Są to bezzałogowe pułapki wodne służące do wabienia i chwytania dużych rekinów za pomocą haczyków z przynętą. Zazwyczaj umieszcza się je w pobliżu popularnych plaż kąpielowych, aby zmniejszyć liczbę rekinów w pobliżu i zarazem zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku.

Co ciekawe, miejscowi twierdzą jednak, że od czasu instalacji linek bębnowych, zaobserwowali więcej tych drapieżników. Inny mieszkaniec powiedział, że Zatoka Mackenzies jest znanym miejscem występowania rekinów.

W pobliżu popularnej plaży zauważono gigantycznego żarłacza białego
Źródło: instagram.com

Simon Nellist był pierwszą ofiarą ataku rekina w Sydney od 60 lat. Mężczyzna zmarł zaledwie kilka miesięcy przed tym, jak miał poślubić swoją narzeczoną, Jessie Ho, po tym, jak ich ślub został przełożony z powodu pandemii Covid. Simon często pływał między Plażą Little Bay a Malabar i był świadomy niebezpieczeństwa z tym związanym. Był też obrońcą przyrody i protestował przeciwko używaniu sieci i linek bębnowych ze względu na szkody, jakie wyrządzają one zwierzętom morskim.

W pobliżu popularnej plaży zauważono gigantycznego żarłacza białego
Źródło: shutterstock.com

 

*miniaturka ma charakter poglądowy

Tagi