×

Delikatnie podał jeżykowi na łyżeczce przysmak. Reakcja zwierzaka to mistrzostwo

Od kilku lat możemy zaobserwować wśród społeczeństwa modę na posiadanie jeża pigmejskiego. Zdjęcia i filmy z nim w roli głównej coraz bardziej zalewają internet. Już nie tylko psy, koty, chomiki, czy króliki są naszymi pupilami domowymi, ale również i jeże.

Jeże dzielą się na dwie grupy: dzikie i hodowlane. My skupimy się na tej drugiej grupie, którą stanowią jeże afrykańskie, inaczej pigmejskie. Można je spokojnie oswoić i hodować w domu podobnie jak chomika czy świnkę morską. Żyją około 5-6 lat. Nie osiągają zbyt dużych rozmiarów. Mają maksymalnie 25 centymetrów, a jeśli chodzi o wagę, do 700 gramów.

Reakcja jeżyka na jedzenie

Te małe istoty przez większość czasu są zwinięte w kulkę. W takiej pozycji czują się bezpiecznie, ponieważ chronią je kolce, a delikatniejsze fragmenty skóry są schowane. Jednak nie przez cały czas tak wyglądają.

Jeż z filmiku na początku przypomina małą, kolczastą kulkę. Wtedy pod jego nosek ktoś podtyka łyżeczkę z jedzeniem. Jak reaguje jeż? Całkiem zaskakująco! Na początku wącha noskiem, co to takiego. Zaczyna być żywo zainteresowany i wyciąga swoją główkę. Później wyłania się lewa nóżka, następnie prawa. Możemy podziwiać go w całej okazałości! Na koniec w ramach nagrody jeżyk otrzymuje oczywiście przekąskę. Zdaje się być całkiem zadowolony ?

Źródła: www.wykop.pl

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować