Kategorie Newsy

Dwaj nastolatkowie zabili pół miliona pszczół. Grożąca im kara wzbudziła dyskusję

Pszczoły są bardzo ważnym elementem światowego ekosystemu. Właśnie dlatego istnieje tak wiele kampanii, które są poświęcone w ratowaniu ich przed wyginięciem. Wielu ludzi zainteresowało się faktem, gdy w Sioux City dwaj nastolatkowie zniszczyli ule, zabijając pół miliona pszczół.

Dwaj nastolatkowie zabili pół miliona pszczół. Grożąca im kara wzbudziła dyskusję

Zniszczenia tych uli jest rozpatrywane z najwyższą powagą.

Sprawcami przerażającego czynu byli dwaj chłopcy w wieku 12 i 13 lat. Mimo że są nieletni, grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dwaj nastolatkowie zabili pół miliona pszczół. Grożąca im kara wzbudziła dyskusję

Kara, jaka grozi nastolatkom, wzbudza kontrowersje.

Niektórzy zastanawiają się, czy osoby w tak młodym wieku powinny być tak surowo ukarane. Tori i Justin Engelhardt to właściciele zmarłych pszczół. Wyrządzone szkody doprowadziły ich do utraty dziesiątków tysięcy dolarów. Ponad pół miliona pszczół zostało zabitych przez tych młodych chłopców.

Nastolatkowie wyrządzili ogromne szkody.

Pszczelarze przyznali, że ten „niewinny żart” całkowicie ich zniszczył.

Dwaj nastolatkowie zabili pół miliona pszczół. Grożąca im kara wzbudziła dyskusjęDwaj nastolatkowie zabili pół miliona pszczół. Grożąca im kara wzbudziła dyskusję

Ponieważ firmy ubezpieczeniowe nie wypłacają pieniędzy za szkody wyrządzone pszczołom, para pszczelarzy założyła stronę Go Fund Me, aby zapłacić rachunek za zniszczenia.

Społeczność zebrała się razem i dostarczyła parze pieniądze, które były potrzebne na pokrycie strat.

Populacje pszczół zmniejszają się w alarmującym tempie. Niektórzy protestują z powodu zbyt wysokiej kary, jaka grozi tym chłopcom. Twierdzą, że to wciąż dzieci.

Należy jednak pamiętać, że bez pszczół rośliny nie zostaną zapylone, co zagraża nam ludziom. Podziel się tą historią, aby szerzyć świadomość na temat pszczół.

Fotografie: facebook.com