Kategorie Newsy

Rodzina oddała tego psa do schroniska. Powód, przez który to zrobiła jest absolutnie niewybaczalny

Schroniska dla zwierząt, zwłaszcza te wokół dużych metropolii, takie jak w Los Angeles, są przepełnione psami, które trafiły tam z różnych powodów. Wśród całego tego chaosu psiaki siedzą cicho w swoich klatkach, w których rozgrywają się ich tragedie. Każdy z nich ma za sobą przeżycia, które stawiają człowieka w złym świetle.

Boksy są dla nich jak więzienie dla złamanego serca…

1

Oso jest 8-letni psem, który trafił do schroniska w Downey Animal Care Center. Był przybity, smutny i nieobecny. Chociaż jego właściciele nigdy nie przedstawili oficjalnego stanowiska w tej sprawie, lokalny wolontariusz Sal Valdepeña domyśla się, co mogło go spotkać. Pies cierpi na łysienie i ropne zapalenie skóry i to mogło być powodem oddania go do schroniska.

Paradoksalnie, obie choroby są uleczalne i nie trzeba byłoby oddawać psa, gdyby rodzina się nim dostatecznie zainteresowała. Mało tego, niektóre fundacje i schroniska oferują pomoc finansową dla rodzin, których nie stać na leczenie swojego zwierzaka.

Niestety przez to, jak właściciele Oso go potraktowali, pies cierpi znacznie mocniej. Złamanego serca nic nie jest w stanie uleczyć…

2

Wolontariusz Sal mówi, że Oso jest naprawdę załamany. Godzinami wpatruje się w ścianę i czuje się zagubiony. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bolesne jest to przeżycie dla zwierząt. Psy wszystko przeżywają i czują prawdziwą miłość do rodzin. To tak, jakby Twoi bliscy oddali Cię do adopcji, ponieważ dostałeś wysypkę. To po prostu nie ma sensu…

Jeśli decydujesz się na to, aby wziąć psa, pamiętaj, że to istota, która czuje i rozumie. Nie lekceważ tego i bądź odpowiedzialny!

Źródło: wimp.com | Fotografie: thedodo.com, web.facebook.com