Kategorie Psy

W Moskwie można spotkać grupy bezdomnych psów w metrze. Robią to każdego dnia w ważnym celu

Moskwa liczy ponad 11 milionów mieszkańców. Każdego dnia tysiące ludzi jeździ metrem, aby przedostać się z punktu A do punktu B. W tym chaosie bardzo łatwo się zgubić. To nie dotyczy jednak zwierząt, które do perfekcji opanowały życie na ulicach tej metropolii. Aby przetrwać, wykształciły absolutnie niesamowite zdolności. Pewien rosyjski behawiorysta, dr Andrej Poyarkov, obserwował je przez jakiś czas, aby móc wyciągnąć z tego pewne wnioski.

Każdego ranka, niemal punktualnie jak w zegarku, bezdomne psy pojawiają się przed wejściem do metra i zaczynają swoją podróż. Bezpańskie zwierzęta ‚mieszkają’ na przedmieściach, ale z racji tego, że zajmują opuszczone pustostany, nie mają w nich jedzenia. Z tego też powodu codziennie jeżdżą metrem do centrum w nadziei, że zdobędą resztki jakiejkolwiek żywności.

1
flickr

Niektórzy być może i pomyślą, że zwierzaki nie potrafią się zachować. Nic bardziej mylnego! Wykształciły w sobie pewną kulturę jazdy, która jest przez nich przestrzegana.

Psy wsiadają tylko do pierwszego albo ostatniego wagonu. Skąd wiedzą, kiedy mają wysiąść? Zawsze jeżdżą w grupach i po kilku tego typu wycieczkach opracowały sobie pewien system. Gdy mija określony czas, zbierają się przy drzwiach i opuszczają metro.

2
Imgur/zimgodo

Mało tego! Potrafią podczas jazdy uciąć sobie drzemkę, a to i tak nie przeszkadza im w tym, aby na czas wysiąść w odpowiednim miejscu.

Owszem, czasem zdarza się, że robią to w ostatniej chwili, ale nigdy żaden z psiaków nie został w środku. Potrafią wprowadzić w swoje życie dyscyplinę, dzięki której nie gubią się w tak ogromnym mieście pośród milionów ludzi.

3
esmateria

Wieczorem zbierają się na stacji metra i dokładnie wiedzą, że muszą przejść na jego drugą stronę! Zachowują się tak jak ludzie, którzy wracają po ciężkim dniu z pracy do domu.

Dr Poyarkov jest zachwycony i zaintrygowany tym zjawiskiem. Psy wykazują się ogromną inteligencją i umiejętnością dopasowania. Aż dziw bierze, że wiedzą dokładnie, gdzie mają wsiąść i gdzie opuścić metro.

Weterynarze potwierdzają, nasz produkt najlepszy w swojej kategorii!

W Moskwie można spotkać grupy bezdomnych psów w metrze. Robią to każdego dnia w ważnym celu

Rękawica do wyczesywania sierści firmy Kochamy Zwierzaki, to jedyny produkt tego typu polecany przez weterynarzy, aż 180 wypustek masująco – zbierających sierść, odpowiedni dla psa jaki dla kota, bez znaczenia jaki rodzaj sierści posiada Twój pupil. Rękawica wykonana z silkonu, 100% zdrowego dla zwierzaka.

Tagi
Źródło i fotografie: tierfreund.co