×

Leonardo DiCaprio wskoczył do lodowatej wody, aby uratować życie swoich dwóch ukochanych psów

Leonardo DiCaprio udowodnił, że jest bohaterem nie tylko w filmach, ale także w prawdziwym życiu. Gdy DiCaprio brał udział w zdjęciach do filmu „Nie patrz w górę”, które miały miejsce w Bostonie i okolicach, postanowił zabrać na plan swoje dwa psy husky. Czworonogi są pełne energii, więc nie minęło dużo czasu, aż wpadły w kłopoty… i to dosłownie. Psiaki wpadły do lodowatej wody i znalazły się w sporym niebezpieczeństwie. Czworonogi mogły utonąć, ale DiCaprio nie pozwolił swoim futrzakom cierpieć. Bez wahania zmierzył się z lodowatą wodą, aby uratować im życie.

Psy Leonardo DiCaprio wpadły w niemałe tarapaty

DiCaprio i jego dziewczyna Camila Morrone mają trzy psy Husky. Dwa z nich, które w tamten dzień aktor przywiózł na plan, to Jack i Jill – czyli psiaki, które para adoptowała w 2020 roku. Ponieważ czworonogi te są przyzwyczajone do życia w południowej Kalifornii, nigdy wcześniej nie widziały na własne oczy zamarzniętego jeziora. Były więc go bardzo ciekawe i szybko postanowiły zbadać, co to. Niestety to okazała się błędna decyzja.

Według filmowej partnerki DiCaprio, Jennifer Lawrence, jeden z psów wskoczył pierwszy, więc Leonardo natychmiast podążył za nim i wyciągnął go z lodowatej wody. Wtedy drugi z psów wskoczył do zbiornika. Najwyraźniej, czworonogi nie uczyły się na swoich błędach.

Cóż, drugi pies zaczął lizać tego, który tonął, a potem wszyscy razem byliśmy w zamarzniętym jeziorze. – przyznał DiCaprio.

Tata na ratunek

Dzięki ciężkiej determinacji, DiCaprio uratował obydwa swoje psy. Na szczęście czworonogi wyszły cało z incydentu – były jedynie zziębnięte, podobnie jak ich tata. Pomimo ryzyka, aktor nie zawahał się ani chwili, aby uratować swoje futrzane dzieci, a w wywiadzie opowiadał o tym zdarzeniu ze sprawie beztroską.

Bohater nie tylko w filmach

To wcale nie był pierwszy raz, kiedy DiCaprio zagrał rolę bohatera w prawdziwym życiu. W 2019 roku uratował człowieka, który spadł z jachtu i omal nie utonął. Być może jego umiejętności ratownicze nabył dzięki swojej słynnej roli w filmie Titanic…

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować