×

Przyłapał mężczyznę ze swoim psem na cmentarzu. „To bulwersujące, obok spoczywa moja siostra”

Cmentarz to święte miejsce spoczynku, w którym panują określone zasady. Dla oddania czci zmarłym, należy zachować ciszę, powagę i pokorę. Wiele osób uznaje też odpowiedni ubiór na cmentarz. Zabrania się też wprowadzania na jego teren zwierząt, aby nie dokonały zniszczeń i nie załatwiały na nim swoich potrzeb. Ten zakaz złamał właściciel pewnego psa, który dopuścił się zniszczenia grobu. Przeraża reakcja mężczyzny, który nic sobie z tego nie robił.

Pies zdewastował nagrobek!

Psy to kochane stworzenia, jednak bywa, że potrafią nieźle narozrabiać. Nawet, jeśli dopuszczą się ogromnych zniszczeń, to ich słodkie spojrzenia sprawiają, że miękną najbardziej zatwardziałe serca. Człowiek wtedy nie potrafi się długo złościć na swojego zwierzaka. Jednak inaczej jest, jeśli właściciel nie dopilnuje swojego psiaka i ten zniszczy czyjeś mienie. Wtedy powinien odpowiednio zareagować. Niestety, jak pokazuje historia pewnego starszego mężczyzny, w praktyce czasem bywa inaczej. Z okazji dnia Wszystkich Świętych wybrał się wraz z rodziną i swoim pupilem na cmentarz odwiedzić bliskich. Podczas wspólnego sprzątania grobów na chwilę spuścił swojego psiaka z oczu.

pies zdewastował nagrobek

Podczas gdy mężczyzna skupiony był na sprzątaniu nagrobków, zauważył, że jego pies załatwia swoją potrzebę na inny nagrobek. Zaskakujące jest to, że starszy pan nic sobie z tego nie zrobił! Pozwolił, aby jego pies dewastował nagrobek! Całą sytuację widział inny mężczyzna, który nie zawahał się zrobić zdjęć z całego zajścia i umieścić przestrzegający wpis w sieci.

Mężczyzna, który to widział, był zniesmaczony

Mężczyzna, który obserwował całe zajście i widział, jak pies zdewastował nagrobek, był poruszony. W końcu zasady mówią jasno – jest zakaz wprowadzania psów na teren cmentarza – właśnie, aby uniknąć podobnych sytuacji. Jednak, jak widać, nie każdy się do tego stosuje. Całe zajście wywołały w mężczyźnie ogromne emocje, szczególnie, że niedaleko leżały prochy jego siostry. Z pewnością nikt nie chciałby, aby grób jego bliskiego spotkało coś takiego. Mężczyzna postanowił zrobić zdjęcia i opublikować wpis, aby dać nie tylko nauczkę właścicielowi psa, ale i przestrzec innych, którzy chcieliby wybrać się na spacer z psem na cmentarz.

pies zdewastował nagrobek

Przyjść na cmentarz z pieskiem, w tych dniach. Piesek sika na grób obok, państwo nie widzą problemu. Kraków – Cmentarz Podgórze. Sprawa zgłoszona straży miejskiej. Obok spoczywa moja siostra. – czytamy w emocjonalnym wpisie internauty.

Oczywiście, wpis nie był jedyną reakcją poruszonego mężczyzny. Wcześniej wdał się w dyskusję z właścicielem psa, jednak bezskutecznie. Starszy mężczyzna nic sobie nie robił z tego, co się stało. Autor wpisu postanowił powiadomić straż miejską o całej sytuacji. Na wielu ogrodzeniach cmentarzy widnieją regulaminy, które jasno informują o zakazie wprowadzania zwierząt na ich teren. Właściciel czworonoga, który mimo to zdecyduje się wejść z nim na ten teren, może otrzymać mandat nawet w wysokości 500 zł.

 

 

 

 

Może Cię zainteresować