Kategorie Newsy

Myślała, że zawsze u jej boku będzie wierny przyjaciel. Niestety, nadszedł bolesny dzień pożegnania

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i wiedzą o tym nie tylko dorośli, ale i dzieci. Może nawet bardziej maluchy potrafią docenić wrażliwość i oddanie zwierząt niż zaganiani sprawami dorośli.

6-letnia Lynn Bakker z Den Helder w Holandii miała taką szansę, aby przeżyć najpiękniejszą przyjaźń na świecie. Od swoich urodzin u jej boku był pies o imieniu Jaden. Ich relacja była wyjątkowa i nie dało się tego ukryć. W sieci co jakiś czas pojawiały się zdjęcia tej uroczej dwójki, które bez wątpienia były dowodem na to, że przyjaźń między czworonogiem, a człowiekiem może być najpiękniejsza na świecie. Dlaczego?

Zarówno pies jak i dziecko nie oceniają krytycznie ludzi i świata. Patrzą na wszystkich i wszystko z ogromną nadzieją i pasją. Tego niestety brakuje nam, dorosłym i dokładnie z tego samego powodu ich relacja była taka wyjątkowa. Niestety była, ponieważ Jaden zmarł w wieku 13 lat.

1

Ich ostatnie chwile były przepełnione ogromnymi emocjami.

Mała Lynn głaskała swojego przyjaciela po głowie tak, jakby chciała mu powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Niestety odszedł dzień po urodzinach swojej 6-letniej przyjaciółki.

2

Ojciec dziewczynki, Jeffrey Bakker, mówi:

Jaden ją po prostu uwielbiał. Mogła z nim zrobić wszystko, a on nawet przez chwilę się nie denerwował. Dzięki temu mamy wiele zabawnych zdjęć naszej dwójki. Niestety, z dnia na dzień psiak stawał się coraz słabszy. W końcu przestał słyszeć, niezbyt dobrze widział i miał problemy z chodzeniem. Przyszła pora, aby podjąć najtrudniejszą decyzję w naszym życiu.

3

Wszyscy byliśmy załamani, ale najgorzej przeżyła to Lynn. Nie może pogodzić się ze stratą przyjaciela, za którym tak bardzo tęskni. Najgorsze były pierwsze dni. Teraz staramy się miło wspominać Jadena i z łezką w oku przypominamy sobie wspólne chwile.

4

Ojciec dziewczynki, gdy widział, że stan Jadena pogarsza się, zaczął robić więcej zdjęć córce i psiakowi.

Na każdym z nich widać więź między tą dwójką, którą zachwycają się ludzie z całego świata. To przepiękny przykład na to, że prawdziwa przyjaźń naprawdę istnieje.

5

Mamy z żoną nadzieję, że Lynn mimo swojego młodego wieku nigdy nie zapomni swojego przyjaciela i tego, jak szczególna była ta relacja. Chciałbym, aby przez całe życie szła, patrząc z szacunkiem i empatią na zwierzęta i ludzi.

6

Gdy dziś wspominam ich pierwsze spotkanie, pamiętam, że miałem ogromne obawy przed tym, czy Jaden zaakceptuje naszą córkę. Nie spodziewałem się na pewno, że ta dwójka będzie nie odstępowała się na krok. Tylko śmierć była w w stanie zerwać tę więź.

7

Dzieci patrzą na świat w sposób, o którym my z wiekiem zapominamy. Może warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad sobą? Lynn i Jaden są cudownym przykładem tego, jak powinna wyglądać przyjaźń, szacunek i pamięć o bliskich.

Źródło: dailymail.co.uk, littlethings.com | Fotografie: catersnews.com