Kategorie Psy

Przerażający wypadek na A4. Przestroga dla każdego, kto podróżuje z psem

To, co wydarzyło się na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca, jest ostrzeżeniem dla każdego, kto podróżuje samochodem wraz ze swoim zwierzakiem. Na 54 kilometrze drogi doszło do dachowania pojazdu marki BMW, a wszystko przez nieprawidłowo przewożonego psa, który w pewnym momencie zaplątał się pomiędzy pedałami. Nagle kierowca stracił kontrolę nad autem i doszło do przerażającego wypadku.

Pies zaplątał się pomiędzy pedałami

Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżowa poinformowała, że w niedzielę południu na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca doszło do dachowania samochodu marki BMW. Kierowca podróżował wraz z psem, który w pewnym momencie zaplątał się pomiędzy pedałami. Kierujący pojazdem stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego doszło do dachowania. Auto wpadło do rowu. 

Przerażający wypadek na A4. Przestroga dla każdego, kto podróżuje z psem
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżowa / facebook.com

Obyło się bez tragedii

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale na całe szczęście nikomu nic się nie stało – wszyscy podróżujący autem samodzielnie wydostali się z pojazdu. Na miejscu pojawiła się Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżowa. Z powodu wypadku autostrada została zablokowana na całe 2 godziny.

Przerażający wypadek na A4. Przestroga dla każdego, kto podróżuje z psem
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżowa / facebook.com

Ostrzeżenie dla podróżujących ze zwierzętami

Gdyby nie odrobina szczęścia, ten wypadek mógłby zakończyć się dużo gorzej. Sytuacja ta więc jest przestrogą dla wszystkich, którzy podróżują ze zwierzętami. Pamiętaj, że w czasie jazdy autem, pupila należy odpowiednio zabezpieczyć. Co prawda, polskie prawo nie określa, jak dokładnie powinno być przewożone zwierzę. Mimo to, jeżeli policja uzna, że zwierzę jest przewożone w sposób niebezpieczny, to kierowca może zostać ukarany mandatem.

Jak bezpiecznie przewozić zwierzę?

Zwierzę musi podróżować tak, aby w czasie ostrego hamowania nie zostało wyrzucone do przodu. Powinno być przewożone w transporterze, klatce lub szelkach przypiętych do pasów bezpieczeństwa. Według testów zderzeniowych, najlepsze do przewożenia zwierząt są tzw. boksy transportowe. W przypadku małych psów czy kotów najlepiej umieścić je na podłodze tuż za przednimi fotelami. Duże psy natomiast powinny podróżować w odpowiednio przygotowanym bagażniku przypięte pasem, w boksie ustawionym bokiem do kierunku jazdy.

Jeśli zwierzak podróżuje na tylnym siedzeniu, to musi być przypięty odpowiednim pasem. W innym przypadku w czasie kolizji poleci na oparcie przedniego fotela lub na przednią szybę.

Przerażający wypadek na A4. Przestroga dla każdego, kto podróżuje z psem
Źródło: safewise.com
Tagi