×

Przerażające nagranie z foto pułapki. Łosica zrobiła coś strasznego swojemu własnemu dziecku

Natura bywa naprawdę okrutna. Nie tylko w kwestii swoich żywiołów, ale też łańcucha pokarmowego. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak łosica próbuje odeprzeć atak wilków broniąc swojego łoszaka. Niestety w przyroście adrenaliny zamiast kopnąć w wilka, trafiła w swojego malca, który tarzał się z bólu po ziemi. To, co dzieje się dalej, sprawia, że aż włos się jeży.

Atak wilków był dla niej zaskoczeniem

Na nagraniu dokładnie widać, jak łosica wraz ze swoim łoszakiem spokojnie sobie jedzą. Nic nie wskazuje na to, że za chwilę dojdzie do okropnych scen walki, a matka malucha będzie musiała stanąć w obronie zagrożonego dziecka. W pewnej chwili ich sielankę przerywa atak wilków. Najpierw pojawia się jeden, potem dołącza do niego następny. Przerażona łosica wie, że liczy się, każda sekunda i musi zrobić wszystko, aby obronić przed wilkami swoje dziecko. Dlatego postanawia go bronić. Niestety w ferworze emocji połączonych ze strachem, robi to nieco nieumiejętnie.

Wiadomo, że kopnięcie łosia potrafi nawet zabić, nie mówiąc o kopniaku wściekłe broniącego się łosia… a w tym przypadku łosicy, która broniąc swoje dziecko, chciała kopnąć wilka. Miała nadzieję, że dzięki temu pozbędzie się napastników i ocali malucha. Niestety pech chciał, że zamiast w oprawcę trafiła w swojego łoszaka… Widok na nagraniu przeraża!

Łosica broniła swoje dziecko!

Jeden z wilków okrążał łosicę, próbując zaatakować jej dziecko, a kiedy chciała odeprzeć jego atak, z całą siłą uderzyła w swojego malucha. Biedny nie wiedział co się dzieje, z bólu tarzał się po ziemi, co jeszcze bardziej przeraziło i tak rozemocjonowaną matkę. Wydawało się, że maluch jest cały połamany, to był okropny widok, kiedy machał kopytkami we wszystkie strony, jakby dogorywał. Trwało to zaledwie kilka sekund, a dla łosicy jakby była to wieczność. Była w amoku, chciała uratować swoje dziecko, a tak naprawdę sama je skrzywdziła.

Udało jej się na chwilę odepchnąć wilki. W dalszej części tego krótkiego nagrania widzimy, jak maluch w końcu wstaje, jednak widać, że nie chodzi prawidłowo, z pewnością wynikło to z otrzymanego kopniaka. Nie wiemy niestety, co stało się dalej, ponieważ łosica zabrała maleństwo od tego miejsca. Czy wilki dały spokój czy ruszyły za nimi… tego niestety nie wiemy. Na pewno nagranie pokazuje, jak zwierzęta potrafią bronić swoje młode i jak niestety wygląda łańcuch pokarmowy.

Matka potrafi zrobić wiele, aby uratować swoje dziecko!

Może Cię zainteresować