Kategorie Zwierzaki

Nauczycielka zapytała dzieci, czy zamiast na papierze, chcą malować po… koniu

W jednej ze szkół w Brazylii miała miejsce niecodzienna sytuacja. Otóż nauczycielka pozwolił uczniom malować po koniu, zamiast na papierze. Sytuacja ta miała miejsce już 2 lata temu, jednak wciąż zasługuje na nagłośnienie. Organizatorzy szkolnego obozu letniego, na którym przebywały dzieci, nie widzą w tym incydencie niczego złego.

Według La Vanguardia nauczyciele zaproponowali dzieciom pomalowanie jednego z koni w Szkole Towarzystwa Jeździeckiego w Brazylii. Nie trzeba dodawać, że maluchy pomalowały głównie twarz i korpus zwierzęcia. Koń nie do końca rozumiał, co dzieje się dookoła niego.

Sprawa nie pozostała bez echa

Informacje o całej sprawie dotarły do organizacji pozarządowej Order of Lawyers w Brazylii, ta zaś udostępniła zdjęcia pomalowanego konia w mediach społecznościowych. Ana Paula Vasconcelos, to członek organizacji pozarządowej, wypowiedziała się w wywiadzie dla gazety:

Uważali, że wpadli na genialny pomysł, by koń stał się płótnem do malowania. Twierdzili, że to działanie pedagogiczne, a zwierzęciu nic się przecież nie stało

Nauczycielka zapytała dzieci, czy zamiast na papierze, chcą malować po… koniu
Imgur

Nie każdy popiera to stanowisko

Dyrektor do spraw komunikacji w szkółce jeździeckiej, Muriell Marques, bronił decyzji o pomalowaniu przez dzieci konia, twierdził, że zwierzak był spokojny i zupełnie mu to nie przeszkadzało.

Jednak internauci, do których dotarł post w mediach społecznościowych byli przerażeni. Pojawiło się wiele komentarzy, że to nic innego jak okrucieństwo, a koń to nie zabawka, z którą możemy robić co dusza zapragnie.

Jednak nie wszyscy rozumieli skalę incydentu. Pojawiły się też głosy niezrozumienia.

Całe szczęście, że koń jest cały i zdrowy i nie ucierpiał na tym doświadczeniu. Pozostaje jednak pytanie, czy takie działanie ze strony nauczycieli jest w porządku? Czy trzeba posuwać się aż do takich działań pedagogicznych? Odpowiedź pozostawiamy wam.

Weterynarze potwierdzają, nasz produkt najlepszy w swojej kategorii!

Nauczycielka zapytała dzieci, czy zamiast na papierze, chcą malować po… koniu

Rękawica do wyczesywania sierści firmy Kochamy Zwierzaki, to jedyny produkt tego typu polecany przez weterynarzy, aż 180 wypustek masująco – zbierających sierść, odpowiedni dla psa jaki dla kota, bez znaczenia jaki rodzaj sierści posiada Twój pupil. Rękawica wykonana z silkonu, 100% zdrowego dla zwierzaka.

Fotografie: imgur.com