×

Już nie zobaczysz pokazów delfinów. Koniec cierpienia zwierząt

Pokazy delfinów właśnie zostały zakazane w Nowej Południowej Walii, która jest najstarszym i najgęściej zaludnionym regionem Australii. Ostatni park rozrywki, w którym znajdują się ostatnie trzy urodzone w niewoli – Zippy, Bella i Jet, ma opiekować się nimi, aż do ich śmierci.

<a href=Facebook">

Facebook

Pod ochroną

Nowa Południowa Walia uchwaliła prawo kładące kres hodowli i imporcie delfinów żyjących w niewoli. Nowe przepisy, które zostały przyjęte w zeszłym tygodniu, dotyczą również morświnów i wielorybów. Delfiny w niewoli nie będą już hodowane ani importowane do Nowej Południowej Walii w celach rozrywkowych.

Posunięcie to nastąpiło po wszczęciu dochodzenia w sprawie istnienia parków delfinów i cyrków i tego, jak traktowane są w nich zwierzęta. W trakcie śledztwa wykryto wiele nieprawidłowości, a także wskazano, jak bardzo niezdrowe i nienaturalne jest dla delfinów poddawanie ich tresurze. Jak twierdzi coraz więcej ludzi, zwierzęta nie urodziły się, by przed nami występować. Nie istnieją i nie powinny istnieć dla naszej rozrywki – zasługują na własne, wyjątkowe życie.

<a href=Facebook">

Facebook

Ostatnia trójka

W obrębie Nowej Południowej Walii pozostał tylko jeden park delfinów, Dolphin Marine Conservation Park w Coffs Harbour. W nim znajdują się trzy delfiny, Zippy, Bella i Jet, które urodziły się w niewoli. W 2019 roku dyrektor generalny parku ogłosił, że nie będą już hodować delfinów i zamiast tego skupią się na ich ochronie.

<a href=Facebook">

Facebook

Kiedy w innych krajach?

Ciekawe, kiedy reszta świata dojdzie do głosu, że trzymanie jakichkolwiek zwierząt w niewoli dla naszej rozrywki, jest niewłaściwe. Chyba najwyższy czas na zmiany także w pozostałych krajach!

Niezwykłe zwierzęta

Delfiny to niezwykle inteligentne i społeczne zwierzęta. Według współczynnika encefalizacji, inteligencja delfina wynosi 4–5 i jest wyższa niż u szympansa, dla którego wynosi ona 2,5. Dla porównania inteligencja według tego kryterium dla człowieka wynosi 7. W naturze często przebywają w stadach do nawet kilkuset osobników. Porozumiewają się ze sobą za pomocą języka delfinów. Zdarza się, że pomagają innym delfinom, a nawet ludziom. To niesamowite zwierzęta, które powinny przebywać na wolności.

Jak pomóc delfinom?

Aby pomóc delfinom, nie wspieraj rozrywek, do których są wykorzystywane. Jeśli chcesz wesprzeć te wspaniałe stworzenia, nie bierz udziału w pokazach delfinów ani w pływaniu z delfinami. Może i wygląda to uroczo, ale uwierz nam, że dla tych zwierząt nie jest to przyjemność. One pragną żyć w swoim naturalnym środowisku, a nie wykonywać sztuczki dla uciechy ludzi!

<a href=Facebook">

Facebook

Może Cię zainteresować