×

Jedyne, czego pragnie ten pitbull to dom. Jednak ludzie uważają go za „brzydala”

Wszystkie psy w schronisku czekają na dzień, w którym ktoś je adoptuje. Czasem dzieje się to szybko, a czasem nie. Smutna rzeczywistość jest taka, że ludzie często wybierają zwierzaka na podstawie jego wyglądu. Dlatego jako pierwsze nowy dom znajdują słodkie szczeniaki. Pamiętajmy, że każdy pies zasługuje na miłość, bez względu na to, jak wygląda.

Pitbull Wally

Wally różni się wyglądem od innych psów. Miał ciężkie życie, a teraz szuka rodziny, z którą spędzi ostatnie lata. Trafił do schroniska na Long Island w stanie Nowy Jork. Był zabłąkany i miał wtedy już prawie 10 lat.

Niestety, ale psiak miał problemy zdrowotne, widoczne gołym okiem. Infekcja skóry nie odpuszczała, w dodatku nie widział na jedno oko. Wszystko to wpływało na jego wygląd. Pracownicy schroniska martwili się, przez choroby odstraszy potencjalnych właścicieli.

Okazało się, że ma cudowną osobowość! Stał się ulubieńcem pracowników schroniska

Jest dość powolny w wielu czynnościach, które wykonuje, ale dodaje mu to tylko uroku. Zrobi dosłownie wszystko, aby dostać coś zjedzenia. Lubi spędzać czas wolny na wylegiwaniu się i odpoczywaniu. Wally jest niesamowitym psiakiem, który do pełni szczęścia potrzebuje tylko domu. Potrzebuje właścicieli, którzy zaakceptują go takim, jakim jest – powiedziała weterynarz, Danielle Gorle.

Nikt z odwiedzających schronisko nie dostrzegł jego wewnętrznego piękna

Psinka już od roku czeka na dom… Niestety, ale chętnych na przygarnięcie Walliego brakuje. Pracownicy mówią, że odrzucenie negatywnie wpływa na jego samopoczucie.

Z dnia na dzień jego mordka smutnieje. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy się u nas pojawił. Był szczęśliwy i pełen nadziei. Teraz, kiedy wychodzi na zewnątrz też jest, ale gdy siedzi w swoim boksie, widzę smutek w jego oczach.

Wciąż jest nadzieja

Czworonóg jest gotowy do adopcji i wciąż szuka domu. Nie dogaduje się w kontakcie z innymi zwierzakami, dlatego powinien być jedynym pupilem w domu. Poza tym nie ma żadnych wad. Wydaje się być idealny dla każdej rodziny. Został zarejestrowany przez schronisko i ma także aktualne szczepienia. Kocha ludzi i pragnie, by tą miłość w końcu odwzajemniono.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować