×

Wolontariusze ratują wykorzystywane psy. Kiedy widzą w jakim stanie jest ten pitbull, są załamani

Choć walki psów wiążą się z ogromnym okrucieństwem i barbarzyństwem, nadal są bardzo popularne. Nie brakuje osób, dla których widok walczących zwierząt to nie tylko przyjemność, ale i dobry interes.

Na szczęście są i ludzie, którzy walczą z tego rodzaju działalnością. W 2009 roku w USA rozbito zorganizowaną grupę, która zajmowała się szkoleniem czworonogów do walk. Wśród zwierząt uratowanych przez Humane Society, znalazł się wyjątkowy pitbull, który podbił serca wielu osób.

Dzielny pies, który przeszedł przez prawdziwe piekło, otrzymał imię Stallone.

To straszne, a zarazem niepojęte, przez co muszą przechodzić niewinne istoty. Zwierzaki nie mają żadnego wyboru i muszą walczyć na śmierć i życie. Osoby, które je do tego zmuszają, nie przejmują się ich uczuciami i potrzebami.

Traktują je jak maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie żywe istoty, które są spragnione miłości i ciepła.

Stallone trafił do ośrodka w ciężkim stanie. Jego ciało pokrywały liczne rany. Najbardziej ucierpiał pyszczek psa, który był wręcz zmasakrowany.

Choć pies otrzymał natychmiastową pomoc, jego rany były bardzo rozległe i nie udało się go uratować.

Stallone na zawsze pozostanie w sercach osób, które próbowały mu pomóc.

Był to wyjątkowy pies, który choć przeżył wiele dramatycznych sytuacji, potrafił ponownie zaufać ludziom i okazać im swoją wdzięczność.

Historia czworonoga pokazuje prawdziwe oblicze walk psów. Ten obraz łamie serce, ale jednocześnie pokazuje do jakich strasznych czynów zdolny jest człowiek…

Może Cię zainteresować