×

Polska młodzież nagrała wzruszającą piosenkę, aby pomóc starszym psom ze schroniska

Ludzie bardzo często bez większego zastanowienia kupują psy, jako słodkie, małe szczeniaki. Niestety czasami zdarza się, że kiedy czworonogi rosną i wymagają większej ilości pracy, ich właściciele zwyczajnie je porzucają, jak nic nieznaczące śmieci. Na ten problem uwagę postanowili zwrócić młodzi ludzie z Gdańska i Gdyni, którzy nagrali wzruszającą piosenkę wraz z teledyskiem. Oprócz tego zorganizowali sesję zdjęciową psów seniorów ze schroniska Ciapkowo. W ten sposób chcą pomóc zwierzakom, które mają najmniejsze szanse na znalezienie domu.

Piosenka nosi tytuł „Pieskie życie” i opowiada o przykrym losie starszych zwierząt mieszkających w schronisku

Tekst piosenki jest niezwykle trafny i trzeba przyznać, że wywołuje silne emocje.

„Wzięli dla popisu, jaki ładny piesek, znudziła się zabawka, więc zostawili w lesie…” – rapuje jeden z wykonawców.

Piosenkę wraz z teledyskiem obejrzysz poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=BFivK88eXzg

 

Cała akcja nosi nazwę „Akcja dla 4 łap”

Wszystko zostało zainicjowane oraz zorganizowane przez zespół Młodzi 180 oraz placówki wsparcia dziennego YouthPointSPOT Gdynia na Dąbrowie. Obydwie grupy prowadzone są przez Stowarzyszenie 180 stopni.

Od czego się zaczęło?

„Zaczęliśmy współpracę ze schroniskiem, ponieważ miało to pomóc jednej z naszych podopiecznych wyjść z kryzysu. Właśnie wtedy jedna z pracownic schroniska uświadomiła nam, że warto byłoby zwrócić uwagę na problem starszych zwierząt mieszkających w schronisku. To właśnie one mają najmniejsze szanse na znalezienie upragnionego domu. Postanowiliśmy zorganizować tę akcję, aby im pomóc.” – mówi Iwona Woźniewska ze Stowarzyszenia 180 stopni.

Tekst piosenki został w całości stworzony przez młodzież

Cała praca zajęła kilka miesięcy. Teledysk został nakręcony w schronisku Ciapkowo.

Sesja zdjęciowa

Oprócz teledysku, młodzi ludzie postanowili wykonać wzruszającą sesję zdjęciową starszych podopiecznych schroniska. Młodzież wyprowadziła pieski na spacer, opiekowała się nimi, a nawet samodzielnie wykonała ubranka, które pieski mają na sobie na zdjęciach. Wszystko odbyło się bez angażowania osób dorosłych.

W projekcie brały udział osoby w przedziale wiekowym 14-22 lata

„Uważam, że ten projekt to nasz ogromny sukces. Dzięki niemu wszyscy bardzo się do siebie zbliżyliśmy, a ze schroniskiem chcemy współpracować dalej.” – przyznała 15-letnia Monika, która brała udział w projekcie.

Wspaniałe efekty

Pani Iwona Woźniewska ze Stowarzyszenia 180 stopni przyznała, że cała akcja przyniosła świetne rezultaty. Młodzież spędziła wiele czasu z czworonogami i poznała ich indywidualne historie. Mimo że projekt się zakończył, młodzi ludzie nadal chętnie odwiedzają schronisko, aby wyprowadzić psy na spacer i spędzić z nimi trochę czasu.

Osobiście jesteśmy pod ogromnym wrażeniem efektów pracy tych młodych ludzi. Nasze społeczeństwo potrzebuje jak najwięcej takich akcji, aby zwiększyć świadomość ludzi w temacie zwierząt mieszkających w schroniskach. Wszystkim zaangażowanym w tę akcje, serdecznie dziękujemy!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować