Kategorie Newsy

16 zdjęć uratowanych psów „przed i po”. Jak można tak skrzywdzić zwierzę?!

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, chcemy pokazać Wam zdjęcia psiaków, które przeszły metamorfozę z zaniedbanych w kochane i piękne. Niektóre obrazki łamią serce.

Schroniska dla zwierząt i centra ratownicze na całym świecie wprowadziły wiele godzin wolontariatu, aby pomoc bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom była jeszcze większa. Bardzo ciężko żyć na ulicy i dobrze o tym wiedzą bohaterowie niżej przedstawionych zdjęć. Może dzięki temu pomożemy Ci podjąć życiową decyzję i właśnie dziś wybierzesz się do schroniska i uratujesz jakiegoś psiaka, który potrzebuje miłości i opieki.

Rasta

1

Ten biedak został znaleziony na ulicach Montrealu. Był tak brudny, że ciężko było stwierdzić jakie to zwierzę…Ledwo mógł się poruszać, bo miał tyle włosów, które mu utrudniały ruch. Teraz wygląda w końcu wygląda schludnie.

Miley

2

Miley znaleziono w śmieciach. Była poważnie ranna i miała trudności z chodzeniem. Teraz jest szczęśliwa i zdrowa. Mieszka w nowym domu z kochającą rodziną.

Kenzi

3

Kenzi trafiła do schroniska w San Antonio, ponieważ była ofiarą zaniedbań i nadużycia. Jej przemiana pokazuje, że opieka i kąpiel potrafią zdziałać cuda.

Ellen

4

Ellen wyglądała dość masywnie, sugerując się jej sierścią. Niestety okazało się, że jest znacznie drobniejsza, a jej sierść, która ważyła 2 kilogramy (!) bardzo jej ciążyła i zaczęła wyrywać skórę u nasady. Teraz ta 2-letnia psinka jest gotowa na podbój świata.

Dolly

5

Pewna kobieta znalazła pieska, który jadł coś z kosza na śmieci w Los Angeles. Psiak był brudny i zaniedbany. Szybko jednak zyskał nowy wygląd i kochający dom.

Theo

6

Właściciel opuścił psa i pozostawił go na ulicy. Theo wytrzymał tak rok, jakoś sobie radząc. Został jednak uratowany i w końcu ma swój własny kąt.

Woody

8

Woody trafił na ulicę, po tym jak jego właściciel zmarł. Schował się i nie pozwalał nikomu do siebie się zbliżać. Ratownicy szybko zorientowali się, że psiak jest ślepy i dzięki staraniom Woody w końcu oddał się w dobre ręce.

Treasure

9

Skarb, 2-letnia suczka była bardzo zaniedbana. Przez jej olbrzymią sierść, ciężko jej było chodzić. Po wizycie u weterynarza, znów stała się pięknym pudelkiem.

Alana

10

Alana trafiła do schroniska w bardzo złym stanie, ciężko było stwierdzić, czy jest to w ogóle pies. Obowiązkowe było szczepienie. Po ścięciu włosów okazało się, że Alana wygląda na wiele młodszą niż jest. Piesek znalazł także kochający dom.

Boo

11

Boo został doprowadzony do schroniska w bardzo złym stanie, był przemoczony i śmierdzący. Po doprowadzeniu go do porządku, piesek stał się radosny.

Iggy

12

Te biedak został znaleziony ledwo żywy w Meksyku. Miał okropną infekcję oczu. Ktoś umieścił na portalu społecznościowym jego historię. Ludzie byli na tyle poruszeni, że zebrali pieniądze na transport pieska do USA i jego dalsze leczenie. Teraz Iggy jest ruchliwym i szczęśliwym psiakiem.

Vita

13

Mężczyzna znalazł na wysypisku śmieci psa, który był wycieńczony i bliski śmierci. Ratownicy spędzili miesiące na rehabilitacji Vity i doprowadzeniu do właściwej wagi. Teraz pies jest pełen życia.

Cedar

14

Cedar swe imię otrzymał od nazwy pola golfowego, przy którym został znaleziony. Był łysy, na grzbiecie widoczne były kości. W tym momencie Cedar ma bardzo dobrą opiekę i w końcu doszedł do siebie.

Olivia

15

Piesek znaleziony w opłakanym stanie. Wychudzony i wycieńczony. Dzięki pomocy doszedł do siebie i wygląda zdrowo.

Shrek

16

Shrek, gdy został znaleziony, ledwo się poruszał. Miał łapy pokryte ranami i oblepione błotem. Nadmiar sierści usunięto. Wkrótce Shrek znalazł kochający dom.