Kategorie Newsy

Ten mały piesek był świątecznym prezentem. Spod choinki trafił w kartonie na ulice…

Zwierzę pod choinkę? To bez wątpienia nie jest łatwa decyzja! Należy pamiętać, że dla wielu osób, szczególnie tych młodszych, taki prezent może okazać się tylko chwilową zachcianką. Tak było prawdopodobnie w tym przypadku.

Wszystko wskazuje na to, że ten mały piesek był świątecznym prezentem. Niestety, tuż przed sylwestrem, zapakowany w karton trafił na ulicę.

Ten mały piesek był świątecznym prezentem. Spod choinki trafił w kartonie na ulice…
KPP Żegań

Całe szczęście, że został znaleziony przez przechodzącego obok mężczyznę, który nie zwlekając postanowił zanieść opuszczonego zwierzaka na Komendę Policji Powiatowej w Żaganiu.

„Piesek był czysty, zadbany i wyglądało na to, że był prezentem pod choinkę, który nie spodobał się albo już się znudził” – wyjaśnia Sylwia Woroniec z żagańskiej policji.

Ta przykra historia ma jednak szczęśliwe zakończenie – małym czworonogiem, jeszcze tej samej nocy, postanowił zaopiekować jeden z policjantów, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

„Patrol przewiózł pieska do domu policjanta, gdzie czekała na niego nowa rodzina. Jeśli nie odnajdzie się właściciel szczeniaczka, u funkcjonariusza porzucony piesek znajdzie nowy, kochający dom” – kończy Woroniec.

Ten mały piesek był świątecznym prezentem. Spod choinki trafił w kartonie na ulice…
KPP Żegań

Statystyki mówią same za siebie – każdego roku pod koniec grudnia i na początku stycznia do schronisk trafia więcej zwierząt niż w innym czasie. 

Zanim więc zdecydujesz się na posiadanie zwierzaka, dokładnie przemyśl wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Pamiętaj, pies to nie zabawka, on nie zostanie z Tobą tylko na chwilę!

Źródło: tvn24.pl | Fotografie: KPP Żegań | Miniatura wpisu: KPP Żegań