Kategorie Psy

Jeśli zauważysz na ulicy takiego psa, jak najszybciej odejdź

Większość psów jest przyjazna i chętna do nawiązywania nowych znajomości. Należy jednak pamiętać, że tak samo jak ludzie, niektóre czworonogi mogą potrzebować nieco więcej przestrzeni. Jest to kwestia charakteru, którą należy szanować. W ostatnim czasie coraz częściej możemy ujrzeć na ulicach psy z żółtą wstążką. Jeżeli nigdy wcześniej nie wiedziałeś, co to oznacza, najwyższa pora to zmienić.

Pies z żółtą wstążką – co to oznacza?

Żółta wstążka przeznaczona jest dla psów, których nie należy zaczepiać z różnych powodów. Przykładowo powodem może być wykonywanie szkolenia,  trudna przeszłość, strachliwość lub problem z nawiązywaniem nowych kontaktów. Kiedy pies ma przyczepioną do obroży lub smyczy żółtą wstążkę, oznacza to, że należy podchodzić do niego ze szczególną ostrożnością.

Zoey!

Publiée par The Yellow Dog Project sur Jeudi 4 avril 2013

Projekt „Yellow Dog” powstał w 2012 roku.

Jego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na to, że niektóre psy również potrzebują przestrzeni. Jeśli zobaczysz żółtą wstążkę przywiązaną do smyczy lub obroży, nie podchodź do takiego czworonoga. To nie znaczy, że pies cię zaatakuje!

Publiée par The Yellow Dog Project sur Vendredi 14 juin 2013

Niektórzy właściciele zamiast żółtych wstążek używają smyczy w kolorze żółtym.

Publiée par The Yellow Dog Project sur Jeudi 2 mai 2013

Uczestnicy projektu Yellow Dog wyjaśniają, że żółta wstążka nie oznacza braku pracy z psem.

Wstążka jest sposobem, aby wyrazić to, że czworonóg cały czas jest w trakcie pracy nad sobą. On po prostu nie jest tak otwarty na obcych, jak inne czworonogi.

Black Bristow!

Publiée par The Yellow Dog Project sur Jeudi 2 mai 2013

Projekt Yellow Dog może zapobiec różnych urazom, a nawet uratować życie.

Większość agresywnych zachowań psów spowodowane jest strachem. Wyobraź sobie sytuację, że pies ugryzł dziecko, które zbyt gwałtownie się do niego zbliżyło. Groziłaby mu wtedy eutanazja. Projekt Yellow Dog chroni zarówno psy jak i społeczeństwo.

Jeśli zobaczysz psa z żółtą wstążką, nie musisz od niego uciekać. Po prostu uszanuj jego przestrzeń.

Publiée par The Yellow Dog Project sur Vendredi 14 juin 2013

 

Tagi