×

Zaklejono mu pysk tak mocno, że było widać kości. Właściciel chciał, żeby umarł z głodu

Przemoc nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem – nie tylko w stosunku do ludzi, ale i do zwierząt. Jak można źle traktować istot, które są lojalne i gdyby tylko mogły, to wskoczyłyby za nami w ogień?

W Wietnamie działacze praw zwierząt odkryli coś, co sprawia, że serce pęka i narasta gniew na myśl o człowieku, który dopuścił się czegoś tak okrutnego! Ktoś tak mocno zakleił taśmą pyszczek psa, aby zwierzę umarło w ogromnym męczarniach…

1

Zwierzę było przerażone i nieufne. Nie pozwalało na to, aby ktokolwiek do niego podchodził.

2

Weterynarz musiał starać się, aby ostrożnie pozbyć się taśmy, która mocno wbiła się w ciało psa…

3

Aż strach pomyśleć, jak to zwierzę musiało cierpieć.

4

Gdy taśma została usunięta, można było zobaczyć, jak mocno wbijała się w ciało psa. Widać było jego kości… Działacze praw zwierząt nazwali zwierzę Szczęściarz, ponieważ ogromnie wierzyli w to, że uda mu się z tego wyjść i być może na nowo zaufa człowiekowi…

5

Na samym początku weterynarz dbał o to, aby po każdym posiłku owijać pyszczek psa bandażem, ponieważ cały czas istniało niebezpieczeństwo zakażenia.

6

Minęło kilka dni i można powiedzieć, że dziś stan Szczęściarza jest stabilny. Dochodzi do siebie pod opieką ratowników. Proces gojenia skóry i… duszy zajmie sporo czasu, ale miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pokocha tego malucha i da mu bezpieczny dom.

7

Mamy ogromną nadzieję, że uda się odnaleźć oprawcę psa i zostanie ukarany. Stop przemocy wobec zwierząt!

Może Cię zainteresować