Kategorie Psy

7 powodów, dla których Twój pies każdej nocy powinien zasypiać właśnie w Twoim łóżku

Chyba każdy z nas niejeden raz słyszał, że nie powinniśmy zachęcać psów do spania w naszych łóżkach. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak się mówi? Może rzeczywistość jest trochę inna?

Okazuje się, że towarzystwo czworonoga podczas snu przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Sama nie mam pieska (mam nadzieję, że niedługo się to zmieni), ale jeśli Ty masz, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Niektóre korzyści mogą Cię zaskoczyć!

#1 Zapewniają nam komfort

pies-w-lozku-1

Choć nie wiadomo czy to przez jego ciepło, a może rytmiczne oddychanie – w obecności swojego pupila czujesz się naprawdę komfortowo.

#2 Pomogą w walce z bezsennością

pies-w-lozku-2

Dzięki obecności zwierzaka w Twoim łóżku, będziesz mógł się całkowicie zrelaksować, a co za tym idzie, spokojnie zasnąć.

#3 Przytulanki z pupilem łagodzą stres i niepokój

pies-w-lozku-3

Pozytywne nastawienie zwierzaków wydaje się być zaraźliwe, a ich uprzejmy charakter działa kojąco i pomaga redukować stres.

#4 Zapewniają ciepło

pies-w-lozku-4

Ich ciepłe ciała i tendencja do zwijania się w kłębek blisko swoich właścicieli sprawiają, że masz w łóżku swój prywatny grzejnik.

#5 Pomagają walczyć z depresją

pies-w-lozku-5

Twój czworonóg kocha Cię bezwarunkowo, a jest to naprawdę bardzo ważne, kiedy masz gorszy okres w życiu. Szczera i bezwarunkowa miłość Twojego pupila może zdziałać cuda.

#6 Dzięki nim czujemy się bezpiecznie

pies-w-lozku-6

Psy mają bardzo dobry słuch i reagują natychmiast kiedy w pobliżu pojawia się potencjalne zagrożenie. Mając u boku takiego „ochroniarza” nie musisz się niczego obawiać.

#7 Jest to równie ważne dla nich – naszych pupili

pies-w-lozku-7

Z racji tego, że Twój czworonóg nie widzi świata poza Tobą i jesteś dla niego najważniejszy, uwielbia spędzać z Tobą czas – w każdej formie!

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze swoimi znajomymi. I daj nam znać, czy Twój psiak zasypia obok Ciebie!

Tagi
Źródło: littlethings.com | Fotografie: Tayra Lucero dla LittleThings