×

Pies przywiązany do słupa wyciągał łapę do funkcjonariuszki, która przyszła go uratować

W zeszłym tygodniu funkcjonariuszka Angela Laurella otrzymała zgłoszenie o dwóch psach przywiązanych do słupów na ślepej uliczce w Pompano na Florydzie. Niestety w okolicy nie było monitoringu, a więc ciężko było dowiedzieć się, kto i dlaczego porzucił te futrzaki w taki sposób. W tym czasie był wysoki upał, a temperatura wynosiła aż 37 stopni C, a więc Angela wiedziała, że musi się spieszyć, bo inaczej psiaki mogłyby nie dać rady.

Źródło: 100+ Abandoned Dogs of Everglades Florida / 100plusabandoneddogsofevergladesflorida.org

Był tak ciasno przywiązany do słupa, że ledwo mógł się ruszać

Angela od razu wybrała się we wskazany adres, a na miejscu znalazła wychudzonego psa, który był tak ciasno przywiązany do słupa, że praktycznie nie mógł się ruszyć.

Był przywiązany do słupa bardzo krótką smyczą. Piesek był całkowicie wychudzony, odwodniony i było widać mu kości. – powiedziała Amy Roman, założycielka organizacji 100+ Abandoned Dogs of Everglades Florida.

„Proszę, pomóż mi się stąd wydostać”

Reakcja czworonoga na widok funkcjonariuszki była niesamowita. Pies, teraz o imieniu Liam, położył łapę na dłoni Angeli i pochylił swoją głowę, aby go pogłaskała.

Podeszłam do niego powoli i wyciągnęłam swoją rękę, a on skulił się i podał mi swoją łapę, jakby chciał powiedzieć: „Proszę, pomóż mi się stąd wydostać”. – przyznała Angela Laurella.

Źródło: 100+ Abandoned Dogs of Everglades Florida / 100plusabandoneddogsofevergladesflorida.org

Potrzebował szczególnej opieki

Angela Laurella widziała, że Liam nie miał łatwego życia, a z tego względu potrzebował specjalnej opieki. Zwróciła się więc o pomoc do organizacji 100+ Abandoned Dogs of Everglades Florida, która od razu przyjęła psiaka pod swoje skrzydła.

Po wielu wizytach u weterynarza Liam odpoczywa teraz w domu założycielki organizacji. Piesek z każdym dniem odzyskuje swoje siły i je lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Otrzymuje mnóstwo miłości każdego dnia. Jest karmiony co godzinę, więc jego ciało powoli przyzwyczaja się do nowego trybu. Liam uwielbia swoje nowe życie. – powiedziała Amy Roman.

Źródło: 100+ Abandoned Dogs of Everglades Florida / 100plusabandoneddogsofevergladesflorida.org

Podczas gdy Liam wciąż ma przed sobą długą drogę, to mimo to jest pełnym miłości psiakiem, który uwielbia każdą sekundę swojego nowego życia

Kocha wszystkich i nie ma w dnim nawet kawałka złości czy żalu. To niesamowite, że jest taki po tym wszystkim, co przeżył. – mówi Amy Roman.

Źródło: 100+ Abandoned Dogs of Everglades Florida / 100plusabandoneddogsofevergladesflorida.org

Gdy tylko Liam będzie na to gotowy, zacznie szukać swojego domu na zawsze. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do pełni zdrowia!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować