Kategorie Psy

Niektóre nasze zachowania bardzo irytują psy. Często popełniamy błąd nieświadomie

Czy wiecie, że jest kilka rzeczy, które strasznie irytują nasze kochane psiaki? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że my bardzo często je robimy nie zdając sobie z tego sprawy. Jesteśmy pewni, że niektóre z nich bardzo Was zdziwią, ale naszym zdaniem powinniście o nich wiedzieć..

1. Przytulanie

pixabay
pixabay

Może wydawać się nam, że owinięcie ramion wokół naszego pupila jest dla niego wyrazem sympatii i przywiązania, jednak nie do końca… Choć psiak może to tolerować, to w rzeczywistości większości psów nie podoba się to. Odbierają to jako akt dominacji.

2. Częstsze używanie słów niż mowy ciała

pixabay
pixabay

Niestety psy nie potrafią mówić, a do tego rozumieją jedynie kilka podstawowych fraz. Właśnie dlatego, aby dowiedzieć się czego od nich chcemy, często skupiają się na naszych gestach. Z tego powodu mieszanie słów z mową ciała może okazać się dla nich kłopotliwe.

3. Głaskanie po głowie

pixabay
pixabay

Dla nas głaskanie pupila po głowie jest całkowicie normalne. Jednak, mimo, że większość psów w końcu się na to godzi bez większego sprzeciwu, to tak naprawdę wiele z nich się to po prostu nie podoba.

4. Kontakt wzrokowy

pixabay
pixabay

Na naszego futrzanego przyjaciela możemy patrzeć ile chcemy. Jednak, jeżeli spotkamy obcego psa na ulicy, lepiej nie próbujmy utrzymywać z nim kontaktu wzrokowego… Może to wywołać u niego agresywną reakcję.

5. Brak zasad

pixabay
pixabay

Psy lubią zasady. Chcą znać granice i ich przestrzegać. Jeśli o to zadbasz, pomoże to Twojemu pupilowi w budowaniu zaufania do Ciebie.

6. Trzymanie na krótkiej smyczy

pixabay
pixabay

Psy są mistrzami w interpretacji naszych myśli oraz uczuć poprzez smycz. Brzmi dziwnie? Jednak, to prawda… Kiedy trzymasz ją zbyt mocno Twój psiak wie, że jesteś zdenerwowany lub zestresowany, a to z kolei sprawia, że i on jest niespokojny. Z kolei luźna i swobodna smycz podpowie mu, że wszystko jest w porządku i pozwoli czuć się swobodnie.

7. Nie pozwalanie na odkrywanie zapachów

pixabay
pixabay

Pies odkrywa otoczenie poprzez wąchanie go. Nie zapominaj o tym. Jeżeli nie pozwolisz mu węszyć, zabierzesz mu szansę na poznawanie świata za Waszymi drzwiami lub za ogrodzeniem…

8. Zmuszanie do interakcji z ludźmi lub psami, których nie lubią

pixabay
pixabay

Jeżeli będziesz popychał swojego psa do nawiązywania jakiegokolwiek kontaktu z jakimś człowiekiem lub innym psem, mimo, że on widocznie nie ma na to ochoty, to może bardzo źle się skończyć… Lepiej tego nie robić, aby nie uzyskać całkowicie odwrotnego rezultatu, od zamierzonego – łącznie z pogryzieniem.

9. Twój niepokój

pixabay
pixabay

Eksperci twierdzą, że naszemu psu udziela się to, co czujemy. Dlatego im bardziej niespokojny jesteś, tym bardziej niespokojny staje się Twój pies. Jeżeli chcesz uspokoić swojego psa, najpierw uspokój się sam.

10. Nuda

pixabay
pixabay

Właściciel, który jest zajęty nudnymi czynnościami w domu lub na podwórku, to koszmar każdego psa. Dlatego okazuj mu trochę zainteresowania, znajdź chwilkę, aby pobawić się z nim.

11. Wystawianie na zbyt silne zapachy

pixabay
pixabay

Psy są około 10000 do 100000 razy bardziej wrażliwe na zapachy niż my. To właśnie dlatego nie lubią być narażone na silne ich oddziaływanie. Jeżeli planujesz używanie czegoś, co nawet dla Ciebie ma mocny zapach, zrób to w bezpiecznej odległości.

Ile z tych rzeczy robiliście nieświadomie? My kilka…

Źródło: mnn.com | Fotografie: pixabay.com