Kategorie Psy

Dniepr: Znaleźli psa w gruzach zniszczonego domu. Czekał za swoją rodziną i cały wył z tęsknoty

Zwierzęta to ciche ofiary wojny, które w jej wyniku cierpią równie mocno co ludzie. Doskonałym dowodem jest łamiąca serce fotografia, która trafiła do sieci. Widać na niej psa o imieniu Krym, który siedzi w gruzach swojego domu, całkowicie zniszczonego przez Rosjan. Czworonóg czeka na powrót swojej rodziny, jednak wszyscy zginęli podczas ataku. Przeżył jedynie piesek, który teraz ma już tylko ojca rodziny, który walczy na froncie.

Atak rakietowy na Dniepr

W czwartek, 29 września 2022, doszło do ataku rakietowego na miasto Dniepr. Jak powiadomił Borys Fiłatow, mer miasta, rakieta całkowicie zniszczyła dom rodziny, zabijając przy tym dwoje dzieci: 9-letnią dziewczynkę Waslysię, 8-letniego chłopca Iwana, matkę Nataszę, babcię Ałłę oraz psa o imieniu Jack. Przeżył jedynie starszy z psów, Krym.

Na ich dom spadała rosyjska rakieta. Ludzie dosłownie wyparowali. Babcia Ałła, mama Natasza, córka Waslysia, chłopczyk Iwan i mały pies Jack. – poinformował Borys Fiłatow.

Dniepr: Znaleźli psa w gruzach zniszczonego domu. Czekał za swoją rodziną i cały wył z tęsknoty

Cały wył z tęsknoty

Gdy na miejsce dotarli ratownicy, ich oczom ukazał się łamiący serce widok. Starszy pies, Krym, siedział zupełnie sam w gruzach zniszczonego domu i czekał na powrót swojej rodziny. Niestety, to nie nastąpi. Wolontariuszem ledwo udało się zabrać psa z ruin, który cały wył z tęsknoty i rozpaczy.

Ratownicy zabrali oślepionego, ogłuszonego i całkowicie wstrząśniętego psa. – przekazał Borys Fiłatow.

Dniepr: Znaleźli psa w gruzach zniszczonego domu. Czekał za swoją rodziną i cały wył z tęsknoty

Jak podała organizacja UAnimals, piesek trafił pod opiekę weterynarzy i otrzymał potrzebne leki. Wszyscy mają nadzieję, że z czasem Krym dojdzie do siebie i uda mu się przezwyciężyć stres i smutek.

Została mu na tym świecie jedna osoba, ojciec rodziny, który walczy na froncie i broni Ukrainy przed Rosjanami. – poinformowała organizacja UAnimals.

Zwierzęta, czyli ciche ofiary wojny

Zwierzęta nienawidzą wojny tak samo jak ludzie. Wybuchy, strzały, rakiety… wszystkie te dźwięki przerażają naszych futrzanych przyjaciół, co powoduje u nich stres, a nawet depresję.

W obliczu wojny w Ukrainie, większość z nas czuje się bezradna i bezsilna. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy pomóc zwierzętom z Ukrainy oraz ich rodzinom, a także futrzakom ze schronisk, które nie mają dokąd pójść. Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się, jak możesz pomóc ukraińskim zwierzakom.

Zobacz także: Przez 17 km nieśli starego psa do granicy

Zobacz także: Brytyjczyk, który odmówił opuszczenia Ukrainy bez swojego psa, przekracza granicę pieszo

Zobacz także: Ukraińscy żołnierze przygarnęli samotnego szczeniaka. „Było nam go żal. Na zewnątrz było zimno”

 

 

 

Tagi