Kategorie Psy

Mały pies zjadł piasek i bardzo szybko tego pożałował

Zastanawiałeś się kiedyś, co może sprawić, że wycieczki na plażę będą jeszcze lepsze? Piwo? Tak, zgadzam się, ale co jeszcze? Odpowiedź jest prosta – to obecność psa. Zabierz swojego pupila na plażę, a na pewno uśmiech nawet na chwilę nie zejdzie z twojej twarzy. Tak było w przypadku pewnego właściciela małego i uroczego czworonoga, który wybrał się wraz ze swoim zwierzakiem na plażę. W pewnym momencie psiak zdecydował się jednak spróbować, jak smakuje piasek i natychmiast tego pożałował. Jego miny mówiły same za siebie! Być może właściciel nie zdawał sobie wtedy sprawy, że nigdy nie powinien do tego dopuścić, ponieważ zjedzenie piasku jest dla zwierzaka niebezpieczne.

Pies próbował jeść piasek na plaży

Mały pies zjadł piasek i bardzo szybko tego pożałował
Źródło: Sniffr Media / facebook.com

Zwierzak natychmiast tego pożałował

Czworonóg szybko zdał sobie sprawę, że jedzenie piasku raczej nie jest najlepszym pomysłem. Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało, jednak jego reakcja po zjedzeniu piasku jest dość wymowna. Wszystko możesz obejrzeć na poniższym filmiku.

Dog Eats Sand, Instantly Regrets It

Note to self: DON’T EAT SAND ??

Publiée par Sniffr Media sur Jeudi 6 septembre 2018

 

Nigdy nie pozwalaj swojemu czworonogowi jeść piasku!

Chociaż to wideo może być zabawne, ważne jest również, aby podkreślić, że psy naprawdę nie powinny jeść piasku. Po jego spożyciu czworonóg może odczuwać ból. Piasek jest ciężki, a gdy zagnieździ się w jelitach, przewód pokarmowy psa może się zablokować. Wtedy jedzenie i woda nie będą w stanie trafić do żołądka w celu strawienia. Czworonóg będzie odczuwać wtedy mdłości oraz dyskomfort.

Mały pies zjadł piasek i bardzo szybko tego pożałował
Źródło: Sniffr Media / facebook.com

Po czym poznać, że mój pies zjadł piasek?

Po zjedzeniu piasku prawdopodobnie zauważysz, że twój pupil stał się ospały oraz nie ma apetytu. Gdy będzie nadmiernie dyszał, miał zapadnięte oczy, suchy nos i dziąsła to znaczy, że się odwodnił. Możesz jednak wykonać prosty test, aby sprawdzić, czy twój pies potrzebuje płynów. Po prostu chwyć za jego skórę i delikatnie ją unieś, a następnie puść. Zwróć uwagę, jak szybko skóra wraca do swojej normalnej pozycji. Skóra zdrowego psa odskoczy szybko, ale u psa odwodnionego będzie trwało to znacznie dłużej. Skóra powoli powraca wtedy do swojej normalnej pozycji.

Co zrobić jeśli pies zjadł piasek?

Jeśli zauważysz, że twój pies wykazuje wyżej wymienione objawy, to natychmiast skonsultuj się z weterynarzem. Jeżeli czworonóg zjadł piasek, może pomóc mu terapia płynami lub olejami, dzięki którym piasek spadnie i nie będzie blokować układu pokarmowego. W ciężkich przypadkach weterynarz może wykonać zabieg chirurgiczny w celu pozbycia się zalegającego piasku.

Uważajmy na nasze psy, gdy jesteśmy na plaży!

Lepiej pilnować, aby czworonóg nie zjadał piasku, ponieważ jest to niebezpieczne dla jego zdrowia. Dbajmy o nasze psiaki i strzeżmy ich jak oka w głowie. Pamiętaj, że one często nie są świadome konsekwencji swoich różnych zachowań.

 

Fotografie: facebook.com