×

Całe swoje życie spędził na łańcuchu. Myślał, że zasłużył już na śmierć

Często mówimy, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jak się okazuje, nie dla wszystkich. To straszne, że ludzie w najgorszy z możliwych sposobów wciąż są w stanie ranić naszych czworonożnych, futrzanych przyjaciół.

Pies na poniższym nagraniu przez całe życie był trzymany na łańcuchu. Nigdy nie doświadczył czym jest wolność i swoboda. Nigdy też nie posiadał własnej budy, koca ani zabawek. Nie dostawał również wystarczającej ilości pożywienia i wody, tylko dlatego, że dzięki temu poczułby się lepiej. Ale to nie wszystko, właściciel psa dodatkowo się nad nim znęcał. Czworonóg myślał, że zasłużył już na śmierć.

Czy mogło być jeszcze gorzej?

pies-na-lancuchu

Grupa miłośników zwierząt zauważyła, że ich bezduszny sąsiad trzyma psa na łańcuchu całymi dniami, tygodniami, a nawet miesiącami! Postanowili zwrócić mu uwagę i kazali mu przestać tak postępować – odmówił.

Sąsiedzi nie dawali za wygraną. Początkowo chcieli zakraść się na podwórko mężczyzny i uratować biednego psa imieniem Judasz. Ostatecznie stwierdzili, że przysporzyłoby im to sporo kłopotów, a w najgorszym przypadku, mogliby zostać oskarżeni o kradzież.

pies-na-lancuchu-2

Wtedy pojawili się oni – grupa o nazwie AnimalAdvocates. Gdy tylko usłyszeli o męczarniach biednego czworonoga, postanowili dłużej nie zwlekać. Korzystając z okazji, bez namysłu wkroczyli na teren właściciela i uratowali psa przed dalszymi torturami.

Oprócz ciepłej kąpieli, pokarmu i miłości jaką mu dali, postanowili nadać mu również nowe imię – Judith.

pies-na-lancuchu-3

Nasi bohaterowie znaleźli również kochających ludzi, którzy przyjęli psa do swojego domu z otwartymi ramionami. On naprawdę na to zasłużył! To wspaniałe uczucie, widzieć, że ten futrzak jest wreszcie zadowolony, a przede wszystkim wolny.

Oto historia Judith’a zawarta w jednym, krótkim filmie:

Może Cię zainteresować