Kategorie OcalonePsy

Ratownicy nie wiedzieli, co jest tej suczce, dopóki dzieci z sąsiedztwa nie wyznały prawdy

Psy są niewinnymi i kochającymi istotami, które najbardziej pragną naszej miłości i uwagi. Zupełnie niezrozumiałe jest, dlaczego ktoś chciałby zrobić krzywdę tym kochanym zwierzakom. W ostatnim czasie miejsca miała jednak bardzo przykra sytuacja. Pewnego dnia oficer kontroli zwierząt znalazł psa leżącego na chodniku. Zwierzę w ogóle nie reagowało. Mężczyzna powoli zbliżył się do czworonoga i zauważył, że pies nadal oddycha, ale nie reaguje na jego dotyk. Dopiero po czasie na jaw wyszła szokująca prawda, co się stało ze słodką suczką o imieniu Peanut.

Peanut została znaleziona na chodniku. Nie reagowała na bodźce

Ratownicy nie wiedzieli, co jest tej suczce, dopóki dzieci z sąsiedztwa nie wyznały prawdy

Na jaw wyszła szokująca prawda

Oficer dowiedział się, dlaczego Peanut była w tak złym stanie. Okazało się, że mieszkające w okolicy dzieci podały jej kokainę. Narkotyk spowodował, że serce suczki zaczęło bić jak szalone, a jej życie było zagrożone. Peanut bardzo ciężko dyszała. Oficer wiedział, że musi działać szybko, aby jej pomóc.

Suczka została przewieziona do Faithful Friends Animal Society

Peanut w końcu została otoczona przez kochających ludzi, którzy robili wszystko, aby ją uratować. Niestety ratownicy nie wiedzieli, jaką ilość narkotyków dzieci podały tej biednej suczce, a więc jej życie stanęło pod znakiem zapytania. Weterynarze natychmiast podjęli działania w celu pozbycia się kokainy z organizmu czworonoga.

Ratownicy nie wiedzieli, co jest tej suczce, dopóki dzieci z sąsiedztwa nie wyznały prawdy

Ratownicy robili wszystko, co w ich mocy

Ze względu na dużą dawkę narkotyku, w dniu przyjazdu do siedziby organizacji, Peanut nie była w stanie chodzić, stać, jeść ani pić. Cały czas ciężko dyszała, a jej serce biło w bardzo szybkim tempie. Na szczęście po kilku dniach odpowiedniej opieki stan czworonoga zaczął się poprawiać. Sporządzono też badania toksykologiczne, a ich wyniki były szokujące.

Wyniki badań

Badania wykazały obecność kokainy i tetrahydrokanabinolu (THC) w organizmie suczki. Biedny czworonóg cierpiał, ponieważ dzieci zmusiły go do spożycia narkotyków. Narkotyki musiały zostać szybko wypłukane z systemu, ponieważ w innym przypadku Peanut mogłaby już nie żyć. Ratownicy przez cały ten czas dawali również suczce ogromne wsparcie emocjonalne, którego tak bardzo potrzebowała.

„Chcieliśmy pokazać Peanut, że nie wszyscy ludzie są okrutni.” – mówią ratownicy.

Ratownicy nie wiedzieli, co jest tej suczce, dopóki dzieci z sąsiedztwa nie wyznały prawdy

Peanut to prawdziwa wojowniczka

„Ona ma około roku, a już doświadczyła tyle krzywdy. Z powodu młodego wieku, jej organizm był jednak bardziej odporny i zdolny do regeneracji. Na szczęście udało się ją uratować.”

Suczka doszła do siebie

Udało się uratować Peanut, a ona była naprawdę dzielna. Gdy tylko poczuła się lepiej, zaczęła ujawniać się jej słodka osobowość. Nawet po tym wszystkim, co przeżyła, była uroczą suczką, która pragnęła miłości. Pracownicy organizacji zaczęli jej szukać nowy dom. Udało się to zrobić bardzo szybko!

Ratownicy nie wiedzieli, co jest tej suczce, dopóki dzieci z sąsiedztwa nie wyznały prawdy

Peanut została adoptowana

W siedzibie organizacji pojawiła się rodzina z Delaware, która była zdecydowana na adopcję suczki. Peanut w końcu znalazła kochający dom.

„Usłyszeliśmy o jej historii i od razu zadzwoniliśmy do tej organizacji. Okazało się, że nie ma jeszcze domu, więc szybko pojechaliśmy na spotkanie z nią. Od razu się w niej zakochaliśmy. Ona jest taka przyjazna i słodka. Cieszymy się, że jest członkiem naszej rodziny. Już nigdy więcej nie stanie się jej krzywda!” – przyznali nowi właściciele suczki.

Peanut – życzymy ci wszystkiego najlepszego!

 

 

 

Fotografie: blog.theanimalrescuesite.com