×

Papuga postawiła sprawić niespodziankę i wystąpiła przed kamerą drogową. Co za nagranie!

Kamera monitorująca autostradę… Cóż, zazwyczaj nagrane przez nią materiały są nudne i nieciekawe – w kółko tylko niekończące się samochody i ciężarówki, które przejeżdżają przez drogę. Ale pewien pierzasty mieszkaniec Brazylii postanowił urozmaicić nagranie z kamery swoim własnym występem.

Nietypowe nagranie z kamery monitorującej autostradę

Urocza papuga z Brazylii sprawiła, że nagranie z kamery monitorującej autostradę w końcu było ciekawe i jakże urocze. Kolorowy ptak postanowił wystąpić tuż przed obiektywem i się przywitać.

Dziś rano przed jedną z kamer mieliśmy nietypowego gościa. – napisali operatorzy kamery.

Źródło: <a href=RPC / facebook.com">

Źródło: RPC / facebook.com

Wizyta papugi przed kamerą drogową mogła być krótka, ale przez te kilka uroczych chwil trudno byłoby znaleźć słodszy widok. A oto filmik z kamery:

Co to za papuga?

Papuga z nagrania została zidentyfikowana jako Amazonka niebieskoczelna, a niestety na filmiku nie widać jej w całej okazałości. Szkoda, bo ten gatunek jest naprawdę piękny! Amazonką niebiheskoczelna zasiedla Brazylię, Boliwię, Paragwaj i północną Argentynę. Papugi te żyją w parach lub stadach liczących nawet do kilkudziesięciu osobników[7]. Lubią wspinać się i oskubywać gałęzie.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować