×

Brawurowa papuga przerywa mecz piłkarski i ląduje na głowie jednego z zawodników

To niepozorne wydarzenie zaskoczyło wszystkie zawodniczki będące w tamtej chwili na boisku. Bajkowych kolorów papuga wylądowała na głowie jednej z nich i wcale nie tak od razu chciała stamtąd zejść.

„Futbol mam we krwi!”

Papużka jest arą o znaczącym imieniu Pelé. Mieszka wraz ze swoim panem w pobliżu stadionu brazylijskiego klubu SC Internacional i od dłuższego czasu upodobała sobie mecze i treningi jej drużyn. Do tej pory była jedynie spokojnym widzem i nie mieszała się w rozgrywki. Tym razem coś ją skłoniło do tego, aby nieco bardziej zaszaleć.

<a href=Bruna Benites/Instagram">

Bruna Benites/Instagram

Nieoczekiwana akcja lewym i prawym skrzydłem jednocześnie

Jak opowiada Bruna Benites, w pewnym momencie meczu zobaczyła Pelé schodzącą z wysokości lotem w dół w jej kierunku. Myślała, że ara jedynie przefrunie koło niej, ale ta nieoczekiwanie usiadła na jej głowie. Wszyscy na stadionie popadli w lekką konsternację, a mecz został przerwany.

„Gooooool!”

W końcu jeden z pracowników wabiąc papużkę piłką zdołał ją ściągnąć z głowy zawodniczki. I w tym momencie Pelé prosto z piłki przeleciała w kierunku bramki – tak jakby chciała zachęcić drużynę do strzelenia gola – usiadła na poprzeczce bramki, a potem poleciała dalej.

<a href=Bruna Benites/Instagram">

Bruna Benites/Instagram

Piłkarska gwiazda

Wszyscy obecnie w klubie SC Internacional zastanawiają się, czy to dopiero początek ich przygód z niesforną, ale przeuroczą, piłkarską papużką. Ciekawe co wykombinuje następnym razem. I oby „strzelając gola” nie pomyliła bramki gospodarzy z bramką przeciwników!

Źródła: www.thedodo.com

Może Cię zainteresować