×

Poznaj papugę Draculę. Nie bez powodu otrzymała właśnie taki przydomek

Ciemny dziób, głowa i ogon, czarno-szara klatka piersiowa i szkarłatne pióra, które wyglądają jak podszewka płaszcza. Nikogo więc nie powinna dziwić nazwa papugi, jaką jest „Dracula”. Powiedz sam, czy nie pasuje do niej idealnie? Papuga Sępica to bardzo charakterystyczny ptak, o niezwykłej kolorystyce. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

<a href=Wikipedia">

Wikipedia

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ann Marie Eleazer (@shesmagicandmidnightlace_) on

Wyjątkowy ptak

Jeśli chodzi o miejsce występowania, Sępica żyje w górach w Nowej Gwinei. Dość nietypowa kolorystyka sprawiła, że papuga otrzymała drugie imię, Dracula. Zarówno samce jak i samice tego gatunku, wyglądają bardzo podobnie. Jest tylko jeden drobny szczegół, który je rozróżnia. Żeńskie papugi nie posiadają za oczami tej małej, czerwonej plamki. Dorosłe ptaki osiągają spore rozmiary, nawet do 50 centymetrów, licząc od dzioba do końca ogona.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hope For Fauna | Wildlife Tees (@hopeforfauna) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Animales Exóticos y Silvestres (@exoticosysilvestres) on

Oprócz wyjątkowego wyglądu papugi te wydają dość osobliwe dźwięki, które często określa się jako chrapanie czy warczenie. Niestety, ze względu na żywe i wyjątkowe kolory ptaki te stały się celem kłusowników, a ich populacja z roku na rok maleje.

Jak wam podoba się papuga Dracula?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nature & wildlife matters (@todaysehenswert) on

Źródła: brightside.me

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować