Kategorie Psy

Zaginiony na wakacjach pies przebiegł ponad 400 km i odnalazł drogę do swojego domu

Ta historia jeszcze bardziej dowodzi, jak bardzo niesamowite są psy. Terrier o imieniu Pablo zagubił się podczas wakacji i samodzielnie odnalazł drogę do domu. To niezwykłe, ale przebiegł aż 400 km do miejsca zamieszkania. To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, ale ta historia wydarzyła się naprawdę.

Pablo zagubił się podczas wakacji

Piesek był na wakacjach w przyczepie kampingowej wraz ze swoimi właścicielami. Nocą, w drodze powrotnej z Włoch, czworonóg nie wrócił do przyczepy i zagubił się. Zrozpaczona rodzina od razu rozpoczęła poszukiwania swojego pupila. Niestety nie odnaleźli nawet jednego śladu, przez co postanowili zostać na miejscu przez kilka kolejnych dni – mieli bowiem nadzieję, że Pablo w końcu powróci na miejsce.

Zaginiony na wakacjach pies przebiegł ponad 400 km i odnalazł drogę do swojego domu
Zdjęcie poglądowe

Pies przebiegł ponad 400 km do swojego domu

Zrozpaczeni właściciele powoli zaczęli tracić nadzieję, że jeszcze kiedyś przytulą swojego ukochanego futrzaka. I wtedy wydarzyło się coś, co wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Rodzina otrzymała zdjęcie od znajomego, który w czasie ich nieobecności pilnował ich domu. Na fotografii znajdował się Pablo, który jak się okazało, przebiegł ponad 400 km i odnalazł drogę do domu!

Zmęczony, ale cały i zdrowy

Po tak dalekiej wędrówce, Pablo był bardzo zmęczony i wyglądał mizernie. Poza tym był cały i zdrowy, a to jest najważniejsze. Po incydencie, rodzina sprawiła psiakowi specjalną obrożę GPS, dzięki czemu już zawsze będą wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich czworonóg.

Nie mogliśmy uwierzyć, że Pablo naprawdę sam dotarł do domu. Jest niesamowitym psem! Jesteśmy tak szczęśliwi, że go odzyskaliśmy. – dodali właściciele psiaka.

Oby już nigdy więcej ta rodzina nie została wystawiona na podobną próbę!

 

*Miniaturka ma charakter poglądowy

Tagi