Kategorie Psy

Policjanci znaleźli porzuconego psa w ciasnej klatce. Opinia weterynarza złamał ich serca

W połowie września funkcjonariusze policji z Connecticut znaleźli owczarka niemieckiego zamkniętego w klatce. Pies nie miał nawet dostępu do wody, nie wspominając już o jedzeniu. Klatka była dość ciasna. Zwierzak ledwie się w niej mieścił. Kto w taki sposób porzuca żywą istotę?

Policjanci wiedzieli, że muszą działać

Zdawali sobie sprawę, że jeśli zostawiliby czworonoga w tym miejscu, prawdopodobnie skazaliby go na śmierć. A tego przecież nie chcieli. Nie był im obojętny los tego stworzenia. Przenieśli zwierzę do samochodu i ruszyli prosto do weterynarza. W mediach społecznościowych poprosili też lokalną społeczność o pomoc, w znalezieniu właściciela tej biednej istoty.

Policjanci znaleźli porzuconego psa w ciasnej klatce. Opinia weterynarza złamał ich serca
Facebook / Enfield Police Department

Funkcjonariusze, którzy znaleźli psa, podzielili się w mediach kolejną informacją…

Pies został poddany eutanazji ?

Kiedy czworonóg zamknięty w klatce został znaleziony w Enfield, Connecticut, cierpiał z powodu odwodnienia. Nie wiadomo, jak długi czas przesiedział w zamknięciu. Policjantom wydawało się, że poza tym, zwierzak wygląda na całkiem zdrowego. Jednak z ust weterynarza usłyszeli coś innego. Ocena jego zachowania brzmiała: „Pies jest zbyt agresywny i przekracza poziom tolerancji, który uznano za akceptowalny, dla potencjalnej adopcji”. Niestety, to był dla niego wyrok… Wyrok śmierci…

Policjanci znaleźli porzuconego psa w ciasnej klatce. Opinia weterynarza złamał ich serca
Facebook / Enfield Police Department

Wszystko odbyło się w zgodzie z prawem

Zgodnie z prawem stanowym, CGS 22-232 (3), „Gdy licencjonowany lekarz weterynarii uzna, że pies jest ranny lub schorowany i że mało prawdopodobne jest, ażeby wyzdrowiał, powinien zostać humanitarnie uśmiercony”.

Departament policji wyraził głębokie ubolewanie, z powodu tej decyzji. Jednak z opinią wyspecjalizowanego lekarza trudno było polemizować.

Zapadła profesjonalna decyzja dotycząca nie tylko odpowiedzialności wobec naszej społeczności, ale także innych zwierząt. Jest nam niemiłosiernie przykro z tego powodu, ale nie jesteśmy w stanie nic wskórać. Chcieliśmy tylko pomóc temu zwierzęciu

Funkcjonariusze cały czas apelują do ludzi, o pomoc w znalezieniu właściciela owczarka niemieckiego. Nic nie tłumaczy sposobu pozostawienia bezbronnego zwierzęcia…

Policjanci znaleźli porzuconego psa w ciasnej klatce. Opinia weterynarza złamał ich serca
Facebook / Enfield Police Department

Masa komentarzy

Pod zdjęciami zamieszczonymi przez policjantów na Facebooku, pojawiła się cała masa komentarzy:

Jest piękny! Żaden zwierzak nie zasługuje na bycie porzuconym! W dodatku, nie wiedzieć, dlaczego właściciel to zrobił… modlę się, ażeby osoby odpowiedzialne za ten czyn zostały znalezione i ukarane największym wymiarem kary.

To naprawdę smutne ?Patrząc na jego mordkę widać, jaki jest nieszczęśliwy, siedząc w tej celi. On potrzebuje miłości i szczęśliwego domu! Mam nadzieję, że dowiecie się, kto odpowiada za to, co się stało

To, co właśnie zobaczyłam, złamało moje serce. Przecież ten zwierzak jest pięknym i lojalnym przyjacielem. Nie wiadomo, jak długo siedział w klatce, w której nie mógł nawet wykonać żadnego ruchu, bo była dla niego za mała. Niech osoba odpowiedzialna za jego los odpowie za to, czego się dopuściła!

Spoczywaj w pokoju [*]

Fotografie: Facebook