Kategorie PsyWideo

Policjant pokazuje owczarkowi gest. Odpowiedź psa zwyczajnie odbiera mowę

Uczenie czworonogów nowych sztuczek nie zawsze jest łatwe. Wymaga to dużej ilości pracy, a także przysmaków. Niektóre psy wyróżniają się jednak na tle innych wyjątkową inteligencją. To naprawdę wspaniałe obserwować takie czworonogi oraz masę rzeczy, które potrafią zrobić. Do tej grupy zalicza się pewien owczarek niemiecki, który pracuje jako pies policyjny. Jedną z rzeczy, która naprawdę robi na mnie duże wrażenie jest obserwowanie mądrego psa, który może nauczyć się nowych sztuczek i wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zadania.

Dlaczego tak właściwie uczymy psów sztuczek?

Powody są różne. Niektórzy właściciele robią to dla rozrywki, inni po to, aby rozwijać intelekt i zdolności swojego pupila. Istnieją również czworonogi, które potrzebują różnych umiejętności aby pomagać ludziom – np. psy serwisowe oraz psy pracujące w policji.

Policjant pokazuje owczarkowi gest. Odpowiedź psa zwyczajnie odbiera mowę

Psy policyjne

Czworonogi pracujące w policji przechodzą intensywne szkolenia i potrafią wykonywać wspaniałe rzeczy. Nietrudno zrozumieć, dlaczego są tak wysoko cenione wśród swoich ludzkich współpracowników.

Policjant pokazuje owczarkowi gest. Odpowiedź psa zwyczajnie odbiera mowę

Niezwykłe umiejętności

Jeżeli wcześniej nie doceniałeś ogromnej pracy oraz zdolności psów policyjnych, już za chwilę zobaczysz wideo, które z pewności zmieni twoje zdanie w tym temacie. Pewnego razu udało się uchwycić genialnego owczarka niemieckiego, który spokojnie leżał na ziemi. W pewnym momencie jego policyjny opiekun wykonał jeden gest oznaczający komendę. Reakcja owczarka zwyczajnie odbiera mowę – pies natychmiast biegnie do samochodu, samodzielnie otwiera drzwi, siada na tylnej kanapie, a następnie samodzielnie zamyka drzwi. Jest po prostu genialny! Całą sytuację obejrzysz poniżej.

 

Wyżej opisane wideo obejrzało już ponad 3,6 mln użytkowników. Nie ma co się dziwić – ten owczarek z pewnością zasługuje na rozgłos.

Uczenie psa sztuczek

Pamiętaj, że psy uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, a jeszcze szczęśliwsze będą, kiedy tych rzeczy będziesz uczyć ich właśnie ty. Spędzanie czasu w taki sposób umocni więź między tobą a pupilem. Na naukę nigdy nie jest za późno – można pracować zarówno ze szczeniakami jak i z seniorami. Musisz jednak wiedzieć, że upragnione efekty przyjdą tylko wtedy, jeśli uzbroisz się w dużą ilość czasu, cierpliwości oraz przysmaków. Nie jest tajemnicą, że czworonogi najczęściej robią to, o co je prosimy, gdy wiedzą, że w nagrodę otrzymają swoją ulubioną przekąskę.

Jeżeli twój czworonóg nie zna jeszcze żadnych komend, zacznij od tych najprostszych, takich jak siadanie lub podawanie łapy. Kiedy twój psiak zacznie opanowywać podstawy, zacznij uczyć go bardziej zaawansowanych sztuczek.

Pamiętaj, że najlepsza jest nauka przez zabawę. W końcu uczenie sztuczek ma być zabawą zarówno dla czworonoga jak i właściciela. Pozytywne nastawienie potrafi zdziałać cuda!

A jakie sztuczki zna twój pies?

Koniecznie napisz o tym w komentarzu!

Fotografie: youtube.com