×

Ostrzygli skrajnie zaniedbanego psa. Nie mogli uwierzyć, co znaleźli pod stertą sierści

Karma była skrajnie zaniedbana. Gdy w końcu została uratowana, od razu przystąpiono do jej strzyżenia. Ratownicy po prostu nie mogli uwierzyć w to, co znaleźli pod stertą sierści…

Przez swoją sierść wydawała się być dwa razy większa niż w rzeczywistości

Karma samotnie błąkała się po ulicach, aż w końcu trafiła do schroniska dla zwierząt w hrabstwie Harris. Sierść 12-tygodniowej Shih Tzu była tak długa i zaniedbana, że suczka wyglądała na dwa razy większa niż była w rzeczywistości. Wkrótce psina trafiła pod opiekę organizacji Friends of Faye, a tam od razu przystąpiono do ostrzyżenia jej sierści.

Źródło: Friends of Faye / friendsoffaye.com

Nie mogli uwierzyć, co znaleźli pod stertą sierści

Kiedy sterta sierści w końcu została ostrzyżona, ratownicy nie mogli uwierzyć, co się pod nią znajdowało. Wraz z usunięciem nadmiaru włosów, wyłoniła się piękna i pewna siebie suczka. W końcu można było zobaczyć jej oczka!

Jestem prawie pewna, że nigdy nie była zadbana. Miała tak splątaną sierść, że nie byliśmy pewni, w jakiej stanie będą jej oczy po ostrzyżeniu. Z tego powodu, wciąż zmaga się z wrażliwością skóry. – przyznała Andi Leone, przybrana mama Karmy z Friends of Faye.

Źródło: Friends of Faye / friendsoffaye.com

Z każdym dniem coraz bardziej się otwiera

Od czasu niezwykle ważnej wizyty u fryzjera, Karma zaczęła wychodzić ze swojej skorupy. Nie jest już bezdomną psinką bez nikogo, kto by się o nią troszczył.

To zabawna i zadziorna dziewczynka. Uwielbia bawić się w aportowanie, przytulać się oraz odpoczywać w swoim posłaniu. Absolutnie kocha dzieci i ma świetne, zabawne nastawienie do życia. – opowiada Andi Leone.

Teraz fryzura w końcu Karmy pasuje do jej odważnej osobowości! Nareszcie można spojrzeć w jej wielkie, psie oczy i rozpłynąć się tak, jak robi to Andi.

To wspaniała dziewczyna, która dogada się z wszystkimi. To prawdziwy szczeniak. – stwierdza Andi Leone.

Źródło: Friends of Faye / friendsoffaye.com

„Jest bardzo rozkoszna”

Karma jest już gotowa, aby rozpocząć poszukiwania swojego stałego domu. Jej przybrana mama jest pewna, że psinka bardzo szybko znajdzie ludzi, którzy będą idealnie do niej pasować.

Dogaduje się 11 innymi psami w naszym domu i absolutnie uwielbia naszego 8-latka. Uwielbia dzieci, smakołyki i piszczące zabawki. Jest bardzo rozkoszna. – dodaje Andi Leone.

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować