Kategorie Newsy

12 powodów, dla których dzieci powinny wychowywać się z psami.

1. Dzieci, które żyją z psami chorują mniej

Według badań przeprowadzonych w Szpitalu Uniwersyteckim w Kuopio w Finlandii, dzieci, które mieszkały z psami w ciągu pierwszego roku życia były o 1/3 bardziej odporne na choroby dróg oddechowych i różnego rodzaju zakażenia niż ich rówieśnicy, którzy nie posiadali w domu psa. Wiele osób uważa, że przebywanie z psem który ma styczność z wieloma bakteriami, wzmacnia system odpornościowy dziecka.

1

2. Zwierzęta pomagają dzieciom w nauce czytania

2

Dzieci, które uczą się czytać, często wstydzą się czytania na głos przy drugiej osobie. Nie mają jednak takiego wstydu wobec zwierząt. Czytanie na głos w towarzystwie psa jest idealnym sposobem na zbudowanie pewności siebie i szybszą naukę poprawnego czytania.

3. Dzieci które mają psy, rzadziej chorują na alergię oraz astmę

3

Według badań opublikowanych w Clinical & Experimental Allergy, dzieci, które dorastają wśród psów są o 50% mniej narażone na rozwój alergii i astmy, niż dzieci które dorastają bez psa.

4. Właściciele psów mają zdrowsze serca

4

Posiadanie psa wspomaga funkcjonowanie układu krążenia. Przebywanie z psiakiem obniża stres, ciśnienie krwi i oraz stabilizuje akcję serca. Powoduje to, że serce jest zdrowsze, a tym samym dłużej nam służy.

5. Dzięki psom dzieci przeżywają wspaniałe przygody i zdobywają doświadczenie

5

Posiadając psa, spędza się zdecydowanie więcej czasu na świeżym powietrzu. Psy są doskonałymi towarzyszami aktywności fizycznej, gier oraz zabaw w terenie. Wszystko to powoduje, że dzieci są zdrowsze i przyzwyczajone do aktywnego trybu życia, nawet w mieście.

6. Psy redukują stres u dzieci z autyzmem

6

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Montrealu, stres u dziecka chorego na autyzm jest znacznie zmniejszony, gdy mieszka z wyszkolonym psem. Zanotowano także znaczny spadek problemów behawioralnych, co również stanowi ogromny plus.

7. Zwierzęta w domu powodują, że dzieci są ze sobą bardziej zżyte

7

Miłość do wspólnego pupila zbliża rodzeństwo. Siostry i bracia dzielą się obowiązkami, opieką, zabawą i odpowiedzialnością za wspólnego psiaka. Takie obowiązki niewątpliwie jednoczą i łączą ludzi.

8. Dzieci które mają alergie na psy, ale żyją z nimi od urodzenia mają mniejsze prawdopodobieństwo reakcji alergicznych

8

Badania wykazały, że jeśli dziecko posiadające alergię na psa mieszka z nim od urodzenia, szanse na reakcje alergiczne są o ¼ mniejsze niż u pozostałych dzieci.

9. Psy pomagają dzieciom w nauce ważnych zachowań społecznych.

9

Udowodniono, że życie z psem powoduje szybsze przystosowanie się do społeczeństwa, kontrolę nad własnymi odruchami, a nawet większe poczucie własnej wartości.

10. Dzieci dorastają z kochającym i przyjaznym kompanem

10

Pies zawsze czeka na powrót swojego pana do domu, to on pierwszy wita w progu merdającym ogonkiem i szczęśliwym wzrokiem. To właśnie pies jest najlepszym powiernikiem i partnerem do zabawy, najlepszym przyjacielem dla dziecka. Co najważniejsze, jego miłość jest bezwarunkowa.

11. Dzieci które opiekują się psami, uczą się odpowiedzialności

11

Codzienne obowiązki i opieka nad zwierzakiem to świetny sposób by nauczyć dziecko odpowiedzialności i niezawodności. Dla każdego dziecka bycie właścicielem psa to wielka radość, ale wymaga to bardzo dużo cierpliwości i pracy.

12. Dzieci stają się jeszcze słodsze

12

Nie da się ukryć, że dziecko i pies to para idealna. Ich zabawy, przytulanie czy dzielenie wspólnej poduszki to piękny widok.

Na co czekasz? Czas adoptować psa!