Kategorie Newsy

Myśliwy zabił 10 zdrowych wilków. Po wszystkim dumnie pozował z ciałami zwierzaków

Cała rodzina wilków została zabita przez myśliwego w Parku Narodowym Denali na Alasce. Uzbrojony w karabin mężczyzna polował na nie podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Po wszystkim dumnie pozował do zdjęć z ciałami zwierzaków.

Myśliwy zabił 10 zdrowych wilków. Po wszystkim dumnie pozował z ciałami zwierzaków
Public Employees for Environmental Responsibility

Wielu zwolenników tych dzikich zwierząt obawia się, że wilki na Alasce mogą całkowicie wyginąć. Są oznaki, że ich populacja rzeczywiście może spaść.

„Od kilku lat obserwuje się znaczny spadek liczby wilków, a badania wskazują, że ich poziom śmiertelności przybrał ostatnio niepokojący wymiar.” – napisało Wolf Crater Center w oświadczeniu.

W przeszłości nadmierne polowania spowodowały spadek liczby wilków na całym świecie.

Wolves on the move in Denali National Park, Alaska.

Publiée par GOOD WOLF sur Vendredi 17 mars 2017

Chociaż polowania w Parku Narodowym Denali są nielegalne, obszary przygraniczne są strefami niebezpiecznymi dla wielu wilków. Przypuszczalnie zabita rodzina wilków żyła wokół parku narodowego.

Ponieważ wilki na Alasce nie są uważane za zagrożone, ten myśliwy nie złamał prawa. Nie oznacza to jednak, że postąpił słusznie.

Wolf image from the same den that both Adolph Murie and Gordon Haber studied for decades in Denali National Park,…

Publiée par GOOD WOLF sur Mardi 21 mars 2017

„Niestety dla tych 10 wilków jest już za późno. Nie oznacza to jednak, że zrezygnujemy z ochrony tych zwierzaków.” – dodało Wolf Crater Center.

Fotografie: Public Employees for Environmental Responsibility